Koronavirüs Bittiğinde Zoom Toplantıları Devam Edecek Mi?


Teknonce > Teknoloji > Koronavirüs Bittiğinde Zoom Toplantıları Devam Edecek Mi?
Koronavirüs  Bittiğinde Zoom Toplantıları Devam Edecek Mi?

Koronavirüs ortaya çıktıktan sonra yaşanan karantina süreçlerinin teknoloji alanında en çok yükselttiği uygulamalardan biri de Zoom. Peki herkese oldukça cazip gelen bu Zoom toplantıları koronavirüs bittikten sonra da devam edebilir mi?

Bu yılın en büyük filmlerinin çoğu koronavirüs sebebiyle ertelenirken, Hollywood hayranlarını eğlendirmek için yeni yollar buluyor. Zoom döküm toplantıları, tablo okumaları, Soru-Cevap ve karantina izleme partileri geçtiğimiz birkaç ay boyunca YouTube ve Instagram'da birçok insan tarafından beğeniyle takip edildi.

Yüzüklerin Efendisi ve Geleceğe Dönüş filmlerinin oyuncularının Bel-Air'in Taze Prensi ve hatta Tom Hanks'ın Splash'in sohbetler için buluştuğunu gördük. Genellikle erişim sağlayamadığımız sanatçıların ayrı bir tarafını gördük.

Zoom döküm sohbetleri, çevrimiçi yaşamın en sevilen kısımlarından oldu ve karantina kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra da hayatımızda olmasını istediklerimizden.

Soru-cevap yönünü ele alalım. Bilindik röportajlar yerine, oyuncuların kendilerinden, cevaplarla meşru olarak ilgilenen kişilerden sorular alıyoruz. Aktörler, tam anlamıyla kendi evlerinde ve rahat. Belki de kameranın görmediği kısımlarda pijamasıyla oturuyor ve gerek verdiği cevaplarla, gerekse konulara yaklaşımıyla oldukça doğal. Bu harika!

Bundan böyle TV şovları ve filmleriyle ilgili röportajların doğrudan aktörler ve içerik oluşturucular tarafından yapılması gerekiyor.

Topluluk bunu geçen ay mükemmel yaptı . Altı büyük sezondan sonra (4. sezon gaz sızıntısı mevsimi olarak bilinir) 2015'te sona eren NBC sitcom, COVID-19 yardım çabaları için para toplamak amacıyla bir zoom oturumu gerçekleştirdi ve bağış topladı.

Chevy Chase (şovu 5. sezonda tartışmalı olarak bırakan showrunner Dan Harmon ile kayalık bir ilişkide son darbe) hariç herkes web kameralarını, mikrofonlarını ve Zoom arka planlarını oluşturdu. İlgili evlerinin küçük bir karesini internete açarken, sevgili şovun büyüsünü yeniden yaratmaya çalıştılar.

Harmon tarafından yönetilen ve aktörler tarafından soluk komedi hassasiyetiyle yeniden canlandırılan tablo okuması, sonunda aktörlerin Topluluk üzerinde çalışmanın ne kadar özel olduğu üzerine düşünmeleri için bir platforma dönüştü. Glover, döküm arkadaşı Danny Pudi'nin bir gününü Los Angeles şehir merkezindeki yeni dairesine taşınmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında bir hikaye paylaştı.

Gillian Jacobs şöyle dedi: "Ben her zaman yalnızım. Tek çocuğum. Her zaman sadece herkesin benden nefret ettiğini varsayıyorum ve bence bu şov ve bu oyuncu izleyicilere dostluk vizyonlarının ne olabileceğini verdi. Bana kişisel olarak, daha önce hiç hissetmediğim bir şekilde bir grubun parçası gibi hissetme hissi verdi. "

Topluluk, Emmy ödüllü Atlanta'da da yazmaya ve yıldız olmaya devam eden Glover'dan, şişe dolusu şimşek atışlarından birine sahipti, Alison Brie, Joel McHale, Ken Jeong ve Jim Rash'a. Onlar yetenekli insanlar, kimya uzun yıllar süren bir çalışma ilişkisi ve dostluk üzerine inşa edilmiş. Brady Bunch formasyonunda glitchy, grenli bir platformda sıkışırken tüm oyuncular bu seviyede eğlendirilemez.

Ancak, kendi cihazlarından oturum açan aktörlerin birbirleriyle iletişim kurmak için samimi bir şey var. Yeni bir gösteri veya fiske teşvik etmek için kurulan tipik basın oyununun aksine, aktörler bir otel odasında veya lobide park etmek ve saatlerce oturmak zorunda kalırken, bir yabancı akışı aynı şekilde sormak için tek tek geliyor sorular tekrar tekrar. Bunun yerine, sanatçılar PJ giyebilir ve şarap içebilirler.

Zoom oyuncu sohbetlerinde aktörlerin sahip olduğu eğlence, samimiyet ve konfor, basın düşmanı röportajlarının ciddiyetini ortadan kaldırıyor. Junketler monoton, garip, sinsi ve daha da kötüsü aktörler ve seyirciler arasında garip bir engel oluşturur.

Oyuncular ve içerik oluşturucuların kendileri tarafından yönetilen Zoom döküm sohbetleri artık bir şovun veya filmin tanıtım ve hayran hizmetinin ayrılmaz bir parçası olsun. Tüm bunlar söylendiğinde ve yapıldığında ve mümkün olan her normallik seviyesine geri döndüğümüzde, Zoom oyuncu sohbetlerini devam ettirelim.Etiketler: zoom, koronavirüs

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap