Kurslar Tatil Mi? Özel Öğretim Kursları Tatil Mi?


Teknonce > Bilim > Kurslar Tatil Mi? Özel Öğretim Kursları Tatil Mi?
Kurslar Tatil Mi? Özel Öğretim Kursları Tatil Mi?

Corona tehlikesiyle başbaşa kalan ülkemizde MEB'den okulların tatil olması durumuna ilişkin bir açıklama geldi. Tüm veliler ayrı soruların cevabını arıyor: Okullar tatil mi? Kurslar tatil mi? Özel öğretim ve kişisel gelişim kursları tatil mi? Kolejler tatil mi? KPSS kursları tatil mi? Ayrıntılar haberimizde...

Kurslar Tatil Mi? Özel Öğretim ve Kişisel Gelişim Kursları Tatil Mi?

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından resmen küresel tehdit olarak kabul edilen Corona virüsü, Türkiye'de de görülmeye başlandı. Corona virüsünün yayılmaması için çalışmalar başlatan devlet yetkilileri, tedbirlerle ilgili ilk radikal kararını aldı. Açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 16 Mart'tan itibaren MEB'e bağlı kuruluşların tatil olacağını duyurdu. Ancak Selçuk'un bazı sorulara net cevap vermemesi, velilerin Google'da bu soruları aramasına yol açtı. Kurslar tatil mi? Özel öğretim ve kişisel gelişim kursları tatil mi? Kolejler tatil mi? KPSS kursları tatil mi? Dil okulları tatil mi? Haftaya okullar tatil mi? Özel okullar tatil mi?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamasına göre Milli Eğitime bağlı tüm kuruluşlar tatil ilan edecek. Muhtelif kurslar, KPSS kursları, Dil Okulları, Kişisel Gelişim Kursları, Özel Öğretim Kursları ve MEB'e bağlı sanat okulları da tatil kapsamına girmektedir. Dolayısıyla KPSS kursları, Dil Okulları, Kişisel Gelişim Kursları, Özel Öğretim Kursları, MEB'e bağlı sanat okulları ve muhtelif kurslar da tatil ilan edilmiş oldu. Ancak konuya dair kurs yetkilileri ve ÖZDEBİR, TÖDER gibi üst kuruluşlardan henüz herhangi bir açıklama gelmedi. 

Kurs yetkililerinin bu noktada nasıl bir tutum izleyecekleri henüz bilinmese de, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarının onları da tatile götüreceği açık görünüyor. Corona salgınının sıradışı ve tüm toplumu ilgilendiren bir durum olduğunun altını çizen Bakan Selçuk'un açıklaması KPSS kursları, Dil Okulları, Kişisel Gelişim Kursları, Özel Öğretim Kursları ve MEB'e bağlı sanat okulları ve muhtelif kursları da kapsamaktadır. 

Konuyla ilgili yeni ayrıntılar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz. KPSS kursları, Dil Okulları, Kişisel Gelişim Kursları, Özel Öğretim Kursları, MEB'e bağlı sanat okulları ve muhtelif kurslar da tatil mi sorularının ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız.

Etiketler: kurslar tatil mi, okullar tatil mi, kolejler tatil mi, kpss tatil, corona

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(1)

  1. Bora tahta
    13.03.2020 02:52

    İnsan değiliz köleyiz patronlar tatil matil yok diyor.

Yorum Yap