Larry Page Kimdir? Larry Page'in Hayatı


Teknonce > Teknoloji > Larry Page Kimdir? Larry Page'in Hayatı
Larry Page Kimdir? Larry Page'in Hayatı

Teknolojiye yön veren insalardan biri ve Google'ın kurucularından olan Larry Page kimdir? İşte Larry Page'in hayatı...

Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olan Google'ı bilmeyenimiz yoktur. Sunduğu birçok uygulama (Gmail,Chrome,Adsense) sayesinde kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören Google'ın kurucusunu kaçımız tanıyoruz. İşte Google'ın kurucularından biri olan Larry Page'in hayatı...

Larry Page Kimdir? Larry Page'in Hayatı20 Mart 1973 tarihinde Michigan'da dünyaya gelen iş adamının, tam adı Lawrence Page'dir. Lise eğitimini Michigan'da bulunan East Lansing Lisesi'nde tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Michigan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya başladı. Larry Page doğduğunda, babası Michigan Üniversitesi'nde yapay zeka üzerine doktora çalışması yapıyor annesi ise aynı üniversitede programlama dersi veriyordu. Bundan dolayı Larry Page'in bilgisayar merakı çocukluk yıllarında başlamıştır.

Lisans eğitimini tamamlayan Larry Page, Stanford Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimleri bölümünde doktorasını yapmıştır. Doktorasını yaparken Sergey Brin ile tanışmıştır.1996 yılında Backrub adlı bir arama motoru yapmışlardır. Bu arama motoru sitelerden geriye dönük bağlantıları analiz etmek amacıyla kurulmuştur. Daha sonra bu fikirlerini daha da geliştiren ikili, 7 Eylül 1998 tarihin'de Google'ı kurmuşlardır.

Larry Page'in şuanki görevi Google'ın Ürünler Başkanı, Sergey Brin'in görevi ise Teknoloji Başkanı'dır. 

2017 verilerine göre Larry Page'in serveti 44,8 milyar dolardır. 2007 yılında Lucinda Southworth ile evlenen Larry Page'in iki çocuğu vardır.

Haberimizi Larry Page'a ait olan şu sözle bitirelim.

"İtibar kazanmak 20 yıl sürer, itibar kaybetmek ise 5 dakika. Bunun hakkında düşünürseniz yapacağınız işi daha farklı yaparsınız." Larry Page

Etiketler: larry page kimdir, larry page hayatı, larry page serveti,google'ın kurucusu kimdir,google

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap