LGS İlk Dönem Konuları


Teknonce > Hayata Dair > LGS İlk Dönem Konuları
LGS İlk Dönem Konuları

Bakan Ziya Selçuk'un LGS'nin ilk dönemden yapılacağını söylemesiyle veli ve öğrenciler aynı soruların cevabını aramaya başladı. LGS konuları neler? LGS ilk dönem konuları neler? 8. sınıf ilk dönem konuları nelerdir? LGS hangi konulardan olacak? İşte cevapları...

LGS İlk Dönem Konuları

Eğitim dünyasından öğrenci velileri yakından ilgilendiren çok sayıda haber peşpeşe geliyor. Üniversite sınavı ertelendikten çok kısa bir süre sonra, LGS'nin de sadece ilk dönem konularından yapılacağı haberi geldi. Bu açıklamadan sonra da öğretmen, veli ve öğrenciler, çalışma planlarını oluşturabilmek için resmi müfredata göre ilk dönem konularının ne olduğunu arıyor. İşte sırasıyla; LGS fen bilgisi ilk dönem konuları, LGS matematik ilk dönem konuları, LGS türkçe ilk dönem konuları, LGS ingilizce ilk dönem konuları, LGS sosyal bilgiler ilk dönem konuları, LGS din kültürü ve ahlak bilgisi ilk dönem konuları.

LGS Fen Bilgisi İlk Dönem KonularıMevsimler ve İklim,DNA ve Genetik Kod, Basınç, Madde ve Endüstri LGS fen bilgisi ilk dönem konularıdır.

LGS Matematik İlk Dönem Konuları

Çarpanlar ve Katlar, Üslü İfadeler, Kareköklü İfadeler, Veri Analizi, Basit Olayların Olma Olasılığı, Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler, Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler LGS matematik ilk dönem konularıdır.

LGS Türkçe İlk Dönem Konuları

Fiilimsiler, Sözcükte Anlam, Söz Gruplarında Anlam, Deyimler ve Atasözleri, Cümlede Anlam, Öğeler, Cümle Türleri, Metin Türleri, Söz Sanatları, Yazım Kuralları, Noktalama İşaretleri, Parçada Anlam, Sözel Mantık LGS türkçe ilk dönem konularıdır.

LGS İngilizce İlk Dönem Konuları

Friendship, Teen Life, In The Kitchen, On The Phone, The Internet LGS ingilizce ilk dönem konularıdır.

LGS Sosyal Bilgiler İlk Dönem Konuları

Bir Kahraman Doğuyor, Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar, Milli Bir Destan: Ya İstiklal Ya Ölüm, Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye LGS sosyal bilgiler ilk dönem konularıdır.

LGS Din Kültürü İlk Dönem Konuları

Kader İnancı, Zekat ve Sadaka, Din ve Hayat LGS din kültürü ve ahlak bilgisi ilk dönem konularıdır.

LGS ilk dönem konuları, ders ders ayrılmış şekilde yukarıdaki gibidir. 2020 LGS sınavı, sadece yukarıdaki konulardan yapılacak, sorular yalnızca 8. sınıfın birinci dönemindeki konulardan gelecektir. 

Etiketler: lgs ilk dönem konuları, 8. sınıf ilk dönem konuları, lgs konuları 2020

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap