LGS'ye Girerken Ne Gerekli 2020?


Teknonce > Hayata Dair > LGS'ye Girerken Ne Gerekli 2020?
LGS'ye Girerken Ne Gerekli 2020?

2020 LGS'ye sayılı günler kala öğrenci ve velilerin zihinlerindeki soru işaretleri artıyor. 2020 LGS'ye girerken ne gerekli? LGS yeni kimlik gerekli mi? LGS yeni kimlik zorunlu mu? İşte ayrıntılar...

LGS'ye Girerken Ne Gerekli 2020?

2020 LGS'ye sayılı günler kalan veli ve öğrencilerden gelen sorularla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Koronavirüs tedbirlerinin gölgesinde gerçekleştirilecek olan 2020 LGS nasıl yapılacak? 2020 LGS'ye girerken ne gerekli? LGS yeni kimlik gerekli mi? LGS yeni kimlik zorunlu mu?Velilerin zihnindeki sorulardan birisi, sınav salonları ve okullarda koronavirüse karşı güvenlik tedbirlerinin nasıl alınacağı. Bununla ilgili Bakan Ziya Selçuk, sosyal mesafeye daha kolay uyulabilmesi için okullardaki boş alanların da kullanılabileceğini duyurarak, "Okuldaki kütüphane, yemekhane ve spor salonu gibi daha geniş alanlar varsa bunlar kullanılabilecek" sözlerini kullandı. Bununla birlikte sınava girecek öğrenciler, gözetmenler ve okul yönetimi haricindekiler okul bahçesine giremeyecek.

LGS için kimlikte fotoğraf şart mı? Koronavirüs öncesindeki rutin uygulamalara göre, geçerli kimlik belgesinde 15 yaş ve üzeri fotoğraf bulunması gerekiyordu. 15 yaşına girenlerin koronavirüs süreci dolayısıyla fotoğraflı kimlik belgesi çıkartmasında yaşanabilecek zorlukları göz önüne alınarak 2020 LGS’de geçerli kimlik belgelerinde fotoğraf olma koşulunu çıkarttıldı.

Bakan Selçuk'un açıklamasına göre "Sınavın yapılacağı tüm okullarımızın sınavdan önce dezenfeksiyonu yapılacak. Tüm okullarımızda sınav görevlileri ve öğrencilerin tamamına bakanlığımız tarafından ücretsiz maske verilecek. Tüm sınıflarda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dezenfektan malzemeleri bulunacak. Öğrenciler okullara geldiklerinde beklemeden ve sosyal mesafeye dikkat ederek ve elleri dezenfekte edilerek sınıflara alınacak. Bu sürece 81 ilde okul girişlerinde rehber öğretmenlerimiz de destek olacak." Sınıflarda sosyal mesafe kuralı uygulanacağı için öğrenciler sıralarına oturduktan sonra maskelerini çıkarabilecek. Bununla birlikte astım hastası olan öğrenciler doktor raporlarında yer alan astım spreylerini yanlarında getirebilecek.

Öğrencilerin sınav giriş belgeleri, sınava girecekleri okulda sıralarında hazır şekilde bulunacak. Öğrenci ve velilerin LGS 2020'ye girmeden önce sınav giriş belgesi çıkarmalarına gerek bulunmuyor. Ancak kimlik belgesi mutlaka öğrencinin yanında bulunmalıdır. Şimdiye kadar yapılan açıklamalara göre ise sınava eski kimlikle girilemeyeceğine dair bir ifade bulunmuyor. LGS'ye girerken ne gerekli 2020?

Etiketler: lgs 2020 kimlik, lgs 2020 gerekenler, lgs fotoğraf

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap