Marissa Mayer Kimdir? Marissa Mayer'in Hayatı


Teknonce > Teknoloji > Marissa Mayer Kimdir? Marissa Mayer'in Hayatı
Marissa Mayer Kimdir? Marissa Mayer'in Hayatı

21.yüzyılın en başarılı iş kadınlarından olan Marissa Mayer kimdir? İşte Marissa Mayer'in hayatı...

Marissa Mayer Kimdir? Marissa Mayer'in HayatıMarissa Ann Mayer, 30 Mayıs 1975'te, Wisconsin'de dünyaya geldi. 1993 yılında Wausau West High School'dan mezun olan Marissa Mayer, lisans eğitimini Stanford Üniversitesi'nde sembolik sistemler üzerine tamamladı. Bunun ardından da Stanford Üniversitesi'nde bilgisayar bilimi üzerine yüksek lisans yaptı.

Marissa Ann Mayer eğitim hayatını bitirince, 1999 yılında Google'da işe başlamıştır. O zamanlar Google yeni kurulduğundan dolayı Marissa Mayer Google'ın ilk kadın mühendisi olarak anılır.

Marissa Ann Mayer'a 2009 yılında Illionis Institute of Technology tarafından araştırma alanındaki çalışmalarından ötürü fahri doktora unvanı verildi.

Mayer Google Search, Gmail, Google News ve Google Images çalışmalarının başında yer aldı. Marissa Mayer, gösterdiği başarılardan dolayı 2010 yılında yerel hizmetler başkan yardımcılığı görevine getirildi. Nisan 2012'de ise Wal-Mart adlı Dünya'nın en büyük perakende mağazalar zincirinin 16 kişiden oluşan yönetim kuruluna seçildi.

16 Temmuz 2012 tarihinde, Google'dan istifa ederek Yahoo!'nun CEO'su olarak işe başladı. İş hayatını Yahoo!'un başında sürdürmektedir.

Başarılı iş hayatının yanında özel hayatını da ihmal etmeyen Marissa Mayer, 2009 yılının sonlarında Zack Bogue ile evlenmiş ve bu evlilikten 3 çocuğu olmuştur.

Kadınların iş yaşamındaki en başarılı örneklerinden biri olan Marissa Mayer'in ilerleyen zamanlarda daha önemli işlere imza atacağı düşünülüyor. Biz de Marissa Mayer'in başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: marissa mayer kimdir, marissa mayer hayatı, google'ın ilk kadın mühendisi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap