Mavi Balina Oyunu Türkiye'de!


Teknonce > Oyun > Mavi Balina Oyunu Türkiye'de!
Mavi Balina Oyunu Türkiye'de!

Dünya çapında birçok bölgede dehşet saçan ve birçok gencin ölümüne neden olan Mavi Balina (Blue Whale) oyunu Türkiye'den de can aldı. Mavi Balina oyunu nedir? Mavi Balina oyunu neden öldürüyor?

Daha önceden sizlere Mavi Balina (Blue Whale) oyunuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermiştik. Oyunun oynanışı, oyuna katılmak için yapılanlar ve oyun sırasında karşılaşılması muhtemel durumları o haberimizde ele almıştık. (İlgili haber için tıklayın.) Oyunun Türkiye'de çok yaygın olmadığı sanılıyordu ancak bugün gelen bir haberle oyunun Türkiye'den de katılımcıları olduğu öğrenildi. Olay, pazartesi akşamı Bursa'nın Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Ahmet P., evlerine gittiği arkadaşı Batuhan K. ile birlikte bir süredir Mavi Balina (Blue Whale) oyununu oynuyordu. O günkü oyunun ardından iki arkadaş, yakınlardaki bir halı sahaya gitti. Oyundan verilen görev gereği Ahmet P., yanlarında götürdükleri ipi halı sahanın tellerine bağlayarak kendini astı. Arkadaşının ölümüne tanık olan Batuhan K. sinir krizi geçirdi ve o da kendisini bir tırın altına attı. Sinir krizi mi geçirdi yoksa onun da oyundaki görevi bu muydu henüz bilinmiyor.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bilgisayara el koydu. Otopsisinin ardından cenazesi alınan Ahmet P. ailesi tarafından toprağa verildi. Ahmet P.'nin ağabeyi Mehmet P.'nin açıklamasına göre, kendi evlerinde bilgisayar olmadığı için Ahmet P. ara ara arkadaşının evine gidiyordu. Gecenin geç saatlerine kadar bu oyunu oynadıklarını sonradan öğrendiklerini söyleyen Mehmet P. 40. görevden sonra gelen ve ölümle sonuçlanan görevlerden de söz etti. Mehmet P., 40. görevden sonra koluna Mavi Balina resmi çizme, elini kesme, intihar etme gibi görevlerin olduğunu söyledi.

Ahmet P.'nin arkadaşı Batuhan K.'nın annesi ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda oğlunun bu duruma Mavi Balina oyunu yüzünden geldiğini söyledi. Batuhan K.'nın hayati bir tehlikesi bulunmuyor. 

Bizler de, daha önceki haberimizde olduğu gibi, bir kere daha buradan çağrımızı yeniliyoruz. Öncelikle bu oyunun içeriğine dair bir şey merak ediyorsanız doğrudan ulaşmak yerine legal siteler üzerinden dolaylı araştırmalar yapın ve bunun ötesine geçmeyin. Etrafınızda oynadığınızdan şüphelendiklerinizi ise gerekirse polise bildirmekten de çekinmeyin. Umarız Mavi Balina (Blue Whale) oyunu (!) daha fazla insanın canını yakmaz.

Etiketler: mavi balina oyunu nedir, mavi balina neden öldürüyor, blue whale

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap