Mavi Balina Whatsapp Üzerinden Yayılmaya Başladı!


Teknonce > Oyun > Mavi Balina Whatsapp Üzerinden Yayılmaya Başladı!
Mavi Balina Whatsapp Üzerinden Yayılmaya Başladı!

Dünya genelinde yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Blue Whale (Mavi Balina) oyunu, Whatsapp üzerinden yayılmaya başladı.

Blue Whale, geçtiğimiz günlerde Türkiye'den de can almıştı. Oyunu oynayan Ahmet P., kendini halısaha tellerine bağladığı iple boğmuştu.(İlgili haber için tıklayın.)Blue Whale oyunu, oynayanları intihara sürüklediğinden dolayı Dünya genelinde yasaklandı. Bundan dolayı oyunun etkisinin bittiği düşünülürken, oyun Whatsapp üzerinden gönderilen link ile tekrar kendini göstermeye başladı.

Oyunu geliştiren, Rus oyun yapımcısı yakalanarak hapse atılmıştı fakat bu, oyunun yayılmasına engel olamadı. Oyun tüm Dünya'ya hızla yayılmaya devam etti. 

Blue Whale oyununun yakalanamayan yöneticileri, oyundan etkilenebileceklerini düşündükleri gençlere Whatsapp üzerinden oyunun linkini atmaya başladı. Birden fazla ülkede görülen bu linkler üzerinden birçok kişinin oyunu indirdiği tahmin ediliyor. Whatsapp üzerinden gönderilen bu linkler, emniyet güçlerini de tekrar harekete geçirdi. 

Oyunun etkisinin ne kadar süreceği, yeni ölümlere sebep olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Bundan dolayı da ebeveynlerin daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Yapılan açıklamalara göre Blue Whale oyununu oynayan çocukların içine kapanık bir ruh hali sergiledikleri belirlendi. Aileler, çocuklarının içine kapanmaya başladıklarını hissederlerse mutlaka sebebini öğrenmeye çalışmalılar. Oyunda koluna balina resmi çizme gibi fiziksel zararlar veren görevler de yer alıyor. Bundan dolayı içine kapanık olan çocukların aileleri, çocuklarının kol veya bacaklarını kontrol etmeliler. Eğer çocuğun Blue Whale oynadığı anlaşılırsa hiç vakit kaybetmeden durum yetkililere bildirilmelidir.

Ayrıca oyunda gece 4'de uyanıp korku videoları izleme gibi psikolojik yönden zarar veren görevler de bulunuyor.

Umarızki Blue Whale daha fazla can almadan durdurulabilir.

Etiketler: bluewhale, mavi balina whatsapp, mavi balina whatsapptan yayılıyor

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap