Meizu Türkiye'ye Geliyor


Teknonce > Teknoloji > Meizu Türkiye'ye Geliyor
Meizu Türkiye'ye Geliyor

Çinin en büyük akıllı telefon üreticilerinden Meizu, Türkiye pazarına giriş yapıyor. Meizu telefonları ne zaman Türkiye'de olacak?

Xiaomi'nin adının bir anda Türkiye'de sıklıkla anılmaya başlaması ve popülaritesinin artması, diğer telefon üretici firmaları da harekete geçirdi. Bu sefer de Meizu Türkiye pazarına giriyor. Meizu yetkililerinin yaptıkları açıklamaya göre Meizu'nun telefonları bu ay sonunda Türkiye'deki yetkili bayilerde satılmaya başlanacak.Meizu'nun telefonları çeşitli yollarla tedarik edilebiliyordu ancak malesef şimdiye kadar resmi, güvenilir bir garanti servisi veya firmanın direkt desteği bulunmuyordu. 30'dan fazla ülkede ürünlerini yetkili bayiler üzerinden satmaya devam eden Meizu, ülkemize yatırımlarını da arttırma kararı aldı ve Türkiye piyasasında akıllı telefonlardaki fiyat ve performans rekabetini yükseltecek gibi görünüyor.

Meizu telefonların teknik servis ağı için Genpa ile anlaşan Meizu'nun, Türkiye Genel Müdürlüğü görevi ise Murat Sungur Özkan'a verildi. Özkan ZTE ve Huawei gibi firmalarda özellikle Çin merkezli firmalarda tecrübe sahibi oluşuyla tanınıyor. Özkan LinkedIn hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında ise şunları söyledi: 

"Bir süredir Meizu Türkiye Ülke Müdürü olarak markamızı Türkiye pazarına hazırlıyordum. Ekip ve kanal yapılanması derken birçok önemli adımı sağlam biçimde attık ve bugün de bu paylaşımı yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Genpa ile yaptığımız iş ortaklığı kapsamında firmamızın güçlü tasarıma ve ileri teknolojiye sahip akıllı telefonlarını Kasım ayı içinde Türkiye’deki tüketicilerle buluşturacağız. "

Kuruluş yıllarında müzik çalar piyasasında faaliyet gösteren ve 2006 yılından beri de akıllı telefon pazarında ürünleri bulunan Meizu, 2015 yılında Alibaba’dan 590 milyon dolar yatırım almış ve yine aynı yıl içinde 20 milyon akıllı telefon satışı yapmayı başarmıştı. Türkiye'de ise ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Etiketler: meizu türkiye, meizu telefon, meizu teknik servis, meizu telefonları ne zaman Türkiye'de olacak

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(1)

  1. Emre D.
    12.11.2017 11:09

    işte beklediğim telefon..teknik servisi olmadığı için almamıştım.Genpa ile anlaşılması da bana yanlış geldi.Türkiye'de genpa teknik servisi pek iyi anlmıyor. böyle bir markanın daha güzel bir çözüm bulması gerekir..

Yorum Yap