Microsoft'un Yeni Laptop'ı Duyuruldu


Teknonce > Teknoloji > Microsoft'un Yeni Laptop'ı Duyuruldu
Microsoft'un Yeni Laptop'ı Duyuruldu

Microsoft bugün Windows 10 S ile çalışacak olan Microsoft Surface Laptop'ı takipçilerine duyurdu.

Bir süredir sosyal medyada Microsoft'un yeni bilgisayarını bugün duyuracağına dair söylentiler bulunuyordu. Söylentiler haklı çıktı ve Microsoft bugün yeni bilgisayarını piyasaya süreceğini açıkladı. Yeni laptop'ın adı ise Microsoft Surface.Özellikle tasarımıyla beğeni toplayan laptop, Windows 10 S kurulu olarak kullanıcılarıyla buluşacak. 13.5 inç PixelSense olarak tasarlanan ekranıyla birlikte platin, şarap rengi, kobalt mavisi ile grafit altın renk seçeneklerine sahip olarak satışa sunulacak. Yaklaşık 1.25 kilogram ağırlığında olduğu öğrenilen ürünün arka tarafı 14.47 milimetre ve ön tarafı ise 9.9 milimetre kalınlığında olacak. Ekranının 3.4 milyon piksel 1080p panel kullanıldığı ve 3:2 görüntü oranına sahip olduğu belirtiliyor.

Microsoft Surface'in işlemcisi olarak İntel'in i5 ve i7'si tercih edilmiş durumda. Dolayısıyla bilgisayarın ofis uygulamalarını hızlı bir şekilde çalıştıracağını söyleyebiliriz. İş için bilgisayar bulundurmak ve taşımak zorunda olanların gelecekteki bir numaralı tercihi olabilir. 

Yeni laptop'ın pil ömrü ile ilgili açıklama ise oldukça dikkak çekici. Microsoft'un tasarım şefi Panos Panay'ın tanıtım sırasında söylediklerine göre batarya ömrü 14.5 saate ulaşabiliyor. 4GB bellek ile 128 GB SSD ile birlikte satışa sunulacak ürünün i5 modeli için ön siparişler alınmaya başlanacak. Belirlenen fiyat ise 999 Dolar olarak duyuruldu. Laptop'ın i7 modeli içinse ön siparişlerin ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ön siparişi verilen i5 modeli için en yakın teslim tarihi 15 Temmuz olarak duyuruldu. 

Etiketler: microsoft surface, microsoft laptop, iş bilgisayarları, microsoft laptop fiyatı, microsoft surface özellikleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap