Mini Drone DJI Spark Tanıtıldı


Teknonce > Teknoloji > Mini Drone DJI Spark Tanıtıldı
Mini Drone DJI Spark Tanıtıldı

Dünya devi şirket DJI uzun süredir konuşulan yeni drone'u Spark'ı sonunda tanıttı. Yeni drone'un sıradışı teknik özellikleri haberimizde.

Daha önceden hakkında ortaya atılan iddialardaki gibi, rakiplerine kıyasla çok küçük boyutlarda olan DJI Spark, aynı zamanda DJI'ın ürettiği en ucuz drone'lar sınıfında. Spark, Phantom 4 ve Mavic Pro’da yer alan özellikleri daha küçük bir bünyede barındırıyor. New York'ta gerçekleştirilen tanıtımda hafifliğiyle dikkat çeken Spark'ın  5.6 inçlik bir genişliği bulunuyor. Saniyede 30 karelik hızla 1080p video ve fotoğraf çekebilen ve 12 MP kameraya sahip olan Spark, sadece 270 gram ağırlığında. Bunun yanında, bir kerelik şarjla 16 dakika boyunca havada kalan Spark 100 metreye kadar açılabiliyor. Pilini de çıkartıp takması son derece basit. Kameralardaki olası istenmeyen durumları da minimum olan Spark, havadaki titreşimleri dengeleyip yüksek kaliteli görüntü kalitesi vadediyor. F/2.6 diyaframlı ve 25 mm lensin kullanıldığı drone sarsıntıları en aza indirmek için 2 eksenli mekanik gimbal sistemine sahip. 

Spark'ın en göze batan özelliği ise, yanınızda telefon olmasa da elinizle kontrol edebilmeniz. Jedi stili denen bu yöntem sayesinde, el hareketlerinizle Drone'u yönlendirebiliyorsunuz. Drone piyasasında bu özellik şu an için sadece Spark'ta bulunuyor. 

3 boyutlu görüntü sağlama özelliği de bulunan bu yeni Drone 15 feetin üzerinde bir yüksekliğe ulaşabiliyor. Spor moduna alındığında ise saatte 50 km hıza ulaşabiliyor. 

Şimdilik tanıtımı gerçekleştirilen DJI Spark önümüzde bir ay içinde kırmızı, beyaz, yeşil, mavi ve sarı renk seçenekleriyle birlikte piyasaya sürülecek. Amerika için 499 Dolar satış fiyatı belirlenen Spark'ın ön siparişleri alınmaya başlandı.

Etiketler: djı drone, djı spark, drone kamerası 3d, drone jedi, Phantom 4, Mavic Pro, djı spark teknik özellikleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap