MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonlar


Teknonce > Teknoloji > MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonlar
MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Xiaomi, MIUI arayüzünün yeni sürümü olan MIUI 12.5'i resmen duyurdu. Yeni arayüzün duyurulmasıyla birlikte hangi modellerin bu arayüzü alacağı merak edilmeye başlandı. Ayrıntılar haberimizde.

Xiaomi'nin yeni nesil akıllı telefon arayüzü MIUI 12.5 duyuruldu. Dikkat çekici özelliklere sahip olan MIUI 12.5, hem daha iyi bir performans hem de daha iyi bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Kısa süre önce yeni nesil amiral gemisi Mi 11’i tüketicilerin beğenisine sunan Xiaomi, lansman sırasında akıllı telefon arayüzü MIUI’ın en yeni sürümü olan MIUI 12.5’i de duyurdu. Böylece önümüzdeki dönemde Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlara gelecek özellikleri de öğrenmiş olduk. Xiaomi'nin açıklamasına göre, yeni arayüz eskisine göre %25 enerji tasarrufu sağlıyor.Yeni arayüzde tasarım detayları yeniden ele alındı. Sistem genelindeki simgeler, animasyonlar ve menüler üzerinde birçok küçük dokunuş var. Xiaomi, sunum sırasında arayüzün akıcılığını iOS ile kıyasladı. MIUI 12.5'in önceki versiyonlara göre en önemli yeniliklerinden biri çok çekirdekli paralel hesaplama desteği olarak göze çarpıyor. Bundan önce, sistemle ilgili tüm işler tek bir işlemci çekirdeğine atanıyordu. Şimdi ise birkaç çekirdek arasında dağıtılacak.

Xiaomi tarafından hayata geçirilen optimizasyonlar MIUI 12.5'i daha hızlı ve daha akıcı hale getirdi. Sistem kullanıcı arayüzünün yeniden yazılması sayesinde bellek kullanımı %20, arka plan bellek kullanımı %35 ve güç tüketimi %25 oranında azalmış durumda. Bir diğer önemli değişiklik, cihazdan kaldırılabilen önceden yüklenmiş uygulamaların sayısındaki artış oldu. Artık kullanıcılar Telefon, Mesajlar, Tarayıcı, Ayarlar, Saat, Galeri ve diğerleri dahil olmak üzere 9 ana uygulama dışındaki neredeyse tüm uygulamaları akıllı telefonlarından kaldırabilecekler.

MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, 10 Ultra ve Mi 10 Youth Edition

Redmi K30, K30 5G, K30 Pro 5G, K30i 5Gv, K30S Ultra ve K30 Ultra

Xiaomi Mi 9 ve Mi 9 SE

Xiaomi Mi CC9e ve Mi CC9 Pro

Redmi K20 ve K20 Pro

Redmi 10X 5G ve 10X Pro 5G

Redmi Note 9 5G

Redmi Note 7 ve Note 7 Pro

Etiketler: xiaomi, miui 12.5, xiaomi miui arayüzü

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap