Mutasyonlu Virüs Amerika'da Da Ortaya Çıktı


Teknonce > Hayata Dair > Mutasyonlu Virüs Amerika'da Da Ortaya Çıktı
Mutasyonlu Virüs Amerika'da Da Ortaya Çıktı

İlk olarak İngiltere'de görülen mutasyonlu koronavirüsün Amerika'daki ilk vakası bugün açıklandı. Mutasyonlu koronavirüs Amerika'da...

Mutasyonlu Virüs Amerika'da Da Ortaya Çıktı

Önce İngiltere'de görülen ve dünya çapında paniğe yol açan koronavirüs mutasyonu ABD'ye de ulaştı. İlk mutasyonlu koronavirüs vakasının Denver'da olduğu açıklandı.Koronavirüs dünya çapında yayılmaya ve can almaya devam ederken worldometers’ın verilerine göre vaka sayısı 82 milyonu, ölü sayısı ise 1.7 milyonu aştı. Bir yandan dünyanın dört bir yanında aşılama çalışmalarına başlanırken, diğer yandan koronavirüs can almaya ve mutasyonu da korku salıp tartışmaları büyütmeye devam ediyor. 

Virüsün çok bulaşıcı bir versiyonu olduğu açıklanan ve İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyonda beklenen oldu ve diğer ülkelere de yayılmaya başladı.

Mutasyonlu Koronavirüs Amerika'da

Avrupa’da hızla yayılmasının ardından salgından en çok etkilenen ve merkez üssü olarak gösterilen Amerika'da ilk mutasyonlu koronavirüs vakası tespit edildi. Colorado eyaletinin Denver şehrinde yaşayan 20’li yaşlarındaki bir erkekte virüsün görüldüğü açıklandı.

Yakın zamanda ülke dışına çıkmadığı açıklanan vaka karantinaya alındı. Kendisiyle birlikte temaslı olduğu kişiler de gözetim altında tutuluyor. Ancak virüsün yayılma ve bulaşma hızının eski tip koronavirüse göre yetmiş kat fazla olduğu göz önünce bulundurulduğunda, daha şimdiden toplumun geri kalanına yayılmış olması ihtimali kuvvetli görülüyor.

Etiketler: mutasyonlu koronavirüs

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap