Nasa Avustralya'daki Yangının Fotoğrafını Yayınladı!


Teknonce > Astronomi > Nasa Avustralya'daki Yangının Fotoğrafını Yayınladı!
Nasa Avustralya'daki Yangının Fotoğrafını Yayınladı!

Avustralya'da büyük yangın! Eylül ayından bu yana Avustralya'da süren yangınlara ilişkin Nasa'nın yayınladığı son fotoğraf, yaşanan dehşeti gözler önüne seriyor. Durdurulamayan yangınlar bütün Avustralya'da büyük yıkıma yol açtı.

Nasa Avustralya'dan Fotoğraf Yayınladı. Avustralya Yanıyor!

Eylül ayından bu yana Avustralya'da devam eden yangınlar çoğunlukla orman ve çayırlık alanlarda etkili olsa da zaman zaman yerleşim alanlarına sıçraması sonucu bu bölgelerde de kalıcı hasara yol açtı. Avustralya'daki yangınlarda şimdiye kadar 500 milyona yakın hayvanın ve 23 insanın hayatını kaybettiği kaydedildi. Yangının korkutucu boyutu ise, Nasa'nın yayınladığı son fotoğrafın ardından iyice gün yüzüne çıktı.Avustralya'da yangınlara müdahale büyük titizlikle yürütülse de artan hava sıcaklığı ve rüzgarlar nedeniyle çalışmalar zorlukla ilerliyor.

Son bir ayda çıkan Avustralya'da yangınların ,3 boyutlu sistemle, başlangıç noktalarının tek fotoğrafta birleştirilmesiyle oluşan bu kare, yangının koca bir kıtayı nasıl etkisi altına aldığını gözler önüne seriyor.

Avustralya'da süren yangınlarda çalışmaları yürüten yetkililerden alınan bilgilere göre, hızı saatte 128 kilometreyi bulan ve yönünü güneye doğru çeviren kuvvetli rüzgarın, Yeni Güney Galler eyaletinde farklı noktalarda etkili olan yangınların yayılması riskini güçlendiriyor.

Kırsal İtfaiye Hizmeti, eyaletteki yangınların 150 ayrı noktada devam ettiğini, bunlardan 64'ünün henüz kontrol altına alınamadığını açıkladı.

Avustralya'da Eylül ayından beri kırsal bölgeler ve ormanlık alanlarda devam eden yangınlarda 500 milyona yakın hayvanın ve 23 insanın hayatını kaybettiği açıklandı.

Avustralya'da hala farklı noktalarda devam eden ve yaklaşık 5 milyon hektar alanı küle çeviren yangınlarda 1500'e yakın ev de kullanılmaz hale geldi.

Özellikle Nasa'nın yayınladığı fotoğraftan sonra Avustralya'daki yangın yeniden sosyal medyada da gündeme oturdu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Nasa'nın yayınladığı fotoğrafı paylaşırken, dünyanın dört bir yanındaki insanlardan da destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Etiketler: avustralya yangın, nasa fotoğraf, nasa avustralya

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap