Note 8'de Kullanılacağı Düşünülen Sensör Tanıtıldı


Teknonce > Teknoloji > Note 8'de Kullanılacağı Düşünülen Sensör Tanıtıldı
Note 8'de Kullanılacağı Düşünülen Sensör Tanıtıldı

Samsung, Mobil Dünya Kongresi'nde dört yeni tür kamera sensörünü tanıttı. Bunlardan bir tanesi çift kamera kurulumuna sahip ve muhtemelen Note 8'de kullanılacak.

Samsung 2014 yılından beri ISOCELL markasıyla kendi sensörlerini üretiyor. Ürettiği bu sensörlerle kullanıcılar tarafından beğeni toplayan Güney Koreli şirket, işi daha da büyüterek farklı segmentlerde ve farklı ihtiyaçlar için sensör üretimine de başladı. Bu sensörler arasından bir tanesi ise diğerlerinden daha fazla dikkat çekiyor ve muhtemelen Note 8'de de bu sensör kullanılacak.Bu yeni modül, otofokus destekli ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip. 1,12 μm piksel boyutu ve 13 MP çift kamera çözünürlüğüyle gelecek olan sensörün ikinci kamerasının Huawei P10’daki gibi çalışacağı tahmin ediliyor. ISOCELL Dual’in ayrıntıları şu an için çok da net değil. Ayrıntıları tam olarak görebilmek için Ağustos ayının sonlarında Galaxy Note 8'in çıkışını beklemek gerekebilir. Daha önce ortaya atılan iddialar ve yaşanan sızıntılar, bu modülün Note 8’de kullanılacağını gösteriyordu. Yani ISOCELL dual, daha önceki haberleri doğrular nitelikte.

Samsung bununla birlikte üç yeni sensör daha tanıttı. Bunlar ise ISOCELL Bright, ISOCELL Fast, ISOCELL Slim adlarını taşıyor. Bunların da farklı alanlarda kullanılması ve yakın bir zamanda piyasadaki ürünlere entegre edilmesi bekleniyor.

Ağustos ayının sonları ya da Eylül ayının başlarında tanıtılması beklenen Note 8’in muhtemel özellikleri ise şunlar: Corning Gorilla Glass 5 korumalı 6.3 inç veya 5.7 inç 4K panel, Snapdragon 835 işlemci, 4 veya 6 GB (8 GB’lık seçeneğin de olabileceği konuşuluyor) RAM, USB 3.1 Type-C portu, geliştirilmiş S Pen kalemi, 8 MP ön kamera, bluetooth 5 ve IP68 su geçirmezlik sertifikası.

Etiketler: samsung note 8 tanıtım, samsung note 8 özellikleri, samsung note 8 kamera, samsung sensör, samsung isocell, ISOCELL Bright, ISOCELL Fast, ISOCELL Slim, Galaxy Note 8'in çıkışı, ISOCELL Dual

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap