Oppo'dan Türkiye'ye Yatırım Kararı


Teknonce > Teknoloji > Oppo'dan Türkiye'ye Yatırım Kararı
Oppo'dan Türkiye'ye Yatırım Kararı

Çin menşeeli bir, elektronik ve akıllı telefon üreticisi olan ve ürettiği akıllı telefonlarla son zamanlarda popüleritesini arttıran Oppo, Türkiye'ye yatırım yapma kararı aldı. 

2004 yılında Tony Chen tarafından Dongguan, Çin'de kurulan Oppo, Türkiye'de İstanbul Ataşehir'de 2018 yılı sonunda ofis açarak faaliyetlerine başlamıştı. Oppo, kısa süre içerisinde gerek Türkiye'de gerekse Dünya genelinde oldukça popüler bir hale geldi. Bu popülerliği devam ettirebilmek için büyümeye devam eden Oppo, bunu yeni yatırımlar ile sağlamaya çalışıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, akıllı telefon pazarında 40'tan fazla ülkede hedefleri bulunan Oppo, Türkiye'de son zamanlardaki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldı. Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Oppo'nun yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmayı düşündüğün belirterek, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeler yer verdi.

"Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz."

IDC'ye(International Data Corporation) göre 2017 yılında dünyanın 4. büyük akıllı telefon markası olarak seçilen OPPO, 2020 yılına gelindiğinde 5.sıraya gerilemiş olsa da başarısını sürdürmektedir. 35'ten fazla ülkede faaliyet gösteren OPPO, dünyanın farklı bölgelerinde 6 araştırma merkezine sahiptir.

Etiketler: oppo, oppo türkiye

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap