PUBG Haritaları


Teknonce > Oyun > PUBG Haritaları
PUBG Haritaları

En popüler Battle-Royale oyunu olan PUBG'de hangi haritalar bulunmaktadır? PUBG haritalarındaki en iyi loot yerleri nerelerdir? İşte PUBG haritaları...

PUBG Haritaları

Milyonlarca oyuncu tarafından severek oynanan bir Battle-Royale oyunu olan PUBG'de kullanılan bazı terimleri(İlgili haber için tıklayın.) ve oyun içinde bulunan silahları(İlgili haber için tıklayın.) daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise PUBG'de bulunan haritaları ve bu haritalardaki en iyi loot yerlerini sizler için derledik.

Erangel PUBG'nin ilk haritası olan Erangel, kapalı beta sürecinde oyunun tek haritası olmuştur. Daha sonra oyunun gelişmesiyle birlikte farklı haritalarda eklenmiştir. Erangel'de 378 araba ve 96 tane tekne bulunuyor. Araç kullanarak oyun oynamayı seven oyuncular bu haritada oldukça kolay araç bulabilirler.

Erangel haritasında School, Pochinki, Georgopol, Sosnovka Military Base, Roznok, Mlyta gibi oldukça büyük alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar büyük olduklarından dolayı Erangel haritasındaki en iyi loot yerleridir. Fakat bu tarz büyük bölgelere çok fazla oyuncu iniş yaptığı için birçok şiddetli çatışma yaşanmaktadır.  Bu haritada ağaç, kayalık ve binalar olduğu için siper almak kolaydır.

Miramar

Bir çöl haritası olan Miramar'da 258 araç ve 28 tekne bulunmaktadır. Miramar haritasında fazla ağaç bulunmadığı için siper almak Erangel'e göre daha zordur. El Pozo, Pecado, Los Leones, Hacien da del Patron gibi bölgeler Miramar'da bulunan en iyi loot yerleridir. Tabiki lootu iyi olduğundan dolayı oyuncular bu bölgeleri daha çok tercih eder ve bundan dolayı büyük çatışmalar bu bölgelerde yaşanır. 

Sanhok

Sanhok, PUBG'nin ilk küçük ölçekli haritası olarak tanımlanmaktadır. Harita küçük olduğundan dolayı oyun içinde bulunan küçük barakalarda bile oldukça iyi loot çıkabilmektedir. Sanhok haritasını diğer haritalardan ayıran en önemli özelliği ise dinamik hava sistemine sahip olması. Bu özellik sayesinde oyunu oynarken yağmur yağabiliyor veya etrafı sis kaplayabiliyor. Bu gibi durumlar oyuncuların oyun içi stratejilerini de etkiliyor. 

Sanhok, küçük bir harita olduğundan dolayı her bölgede loot bulunabiliyor. Fakat her haritada olduğu gibi Sanhok'tada bazı bölgeler loot bakımından oldukça zengin. Sanhok haritasında Bootcamp, Ruins, Sahmee, Camp Charlie, Ha Tinh en iyi loot yerleridir.

Vikendi

PUBG, her geçen gün yenilenmeye ve geliştirilmeye devam ediyor. PUBG'nin en son eklenen haritası olan Vikendi, bir kar haritasıdır. Diğer haritalardan farklı bir yapıya sahip olduğu için oyuncular tarafından oldukça sevilmiştir. Castle, Goroka, Dobro Mesto, Cosmodrome, Cement Factory, Hot Springs gibi bölgeler Vikendi haritasındaki en iyi loot yerleridir. 

Etiketler: pubg haritaları, sanhok haritası, pubg en iyi loot yerleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap