PUBG Silahları


Teknonce > Oyun > PUBG Silahları
PUBG Silahları

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından oynanan Battle-Royale oyunu PUBG'de bulunan silahları sizler için derledik. İşte PUBG'de bulunan en iyi silahlar, silahların verdiği hasarlar ve silah özellikleri...

PUBG Silahları

Battle-Royale tarzı oyunlar arasında en popülerlerden biri olan PUBG'de kimisi yakın mesafe kimisi ise uzak mesafe için kullanılan onlarca silah bulunuyor. Sizler için PUBG'de bulunan silahları, verdikleri hasarları ve özelliklerini derledik.

Keskin Nişancı TüfekleriAVM: 650 metre menzile sahip olan AVM oyunun en güçlü silahıdır. Yalnızca uçaktan düşen sandık içinde çıkan bu silah ile rakibinizi öldürmek için baş kısmına tek kurşun sıkmanız yeterli oluyor. Vücuduna ateş ettiğiniz zaman rakibinizin ölmesi için 2 kurşun sıkmanız gerekmekte...

M24: Tıpkı AVM gibi uçaktan düşen sandıkların içinden çıkan bu silah oyundaki en güçlü silahlardan birisi. Geçtiğimiz aylarda gelen bir güncellemeyle artık oyun içinde birçok yerde bu silahı bulabilirsiniz. Tek atışla 80 hasar veren bu silah ile 1-2 kurşunla rakibinizi öldürebilirsiniz.

Kar98: Keskin nişancı tüfeklerinden biri olan ve 500 metre menzilli Kar98 ile rakibinize tek atışla 75 hasar verebilirsiniz. İsabetli atış yapmanız halinde 2-3 kurşun ile rakibinizi alt edebilirsiniz.

Win94: PUBG'de nadir silahlar arasında yer alan Win94'e dürbün takılmıyor. Dürbün takılamadığından dolayı kısa bir atış mesafesine sahip olmasına rağmen doğru kullanıldığı takdirde 2-3 kurşunla rakipleri öldürmenizi sağlar.

MK14: Yalnızca uçaktan atılan sandıklardan nadir olarak çıkan bu silah, orta ve kısa mesafeli atışlar için oldukça ideal. 7.62 mermi kullanan MK14, tek atışta 61 hasar veriyor.

SKS: Yarı otomatik olan bu tüfek her atışta 57 hasar veriyor.

Mini14: Oyunda birçok yerde karşınıza çıkabilecek silahlardan biri olan Mini14, tek atışla 45 hasar veriyor. Yaklaşık 4-5 kurşunla rakiplerinizi öldürebilmenize imkan sağlıyor. 

VSS: Keskin nişancı tüfekleri içinde en az tercih edilen silah olan VSS, 9 mm mermi kullanıyor. Kendinden dürbünlü olması ve hızlı ateş etmesinden dolayı oyun başında kullanılabilecek silahlardan birisi...

SLR: Tek atışla 58 hasar veren bu silah 500 metre menzile sahip.

QBU: Sanhok haritasında en çok rastlanan silahlardan biri olan QBU, hızlı atış gücü sayesinde kullanıcılar tarafından tecih ediliyor.

Saldırı Tüfekleri ve Ağır Makineli Tüfekler

Groza: Yalnızca uçaktan atılan sandık içerisinden çıkan Groza, 49 hasar vererek 3-4 kurşunda rakibinizi öldürmenizi sağlıyor.

AKM: Oyunda en çok bulunan ve en güçlü silahlardan biri olan AKM, tek atışla 49 hasar veriyor. Çok fazla sektiği için çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmese de doğru kullanıldığı takdirde rakiplerinize çok büyük hasar verebilirsiniz.

DP-28: Oyuna yeni eklenen silahlardan biri olan DP-28, 7.62 mm mermi ile kullanılıyor. Makineli tüfek olan DP-28, tek atışla 51 hasar verdiği için yakın mesafede oldukça etkili bir silah...

AUG A3: Uçaktan atılan sandıklardan çıkan bu silah oyundaki güçlü silahlar arasında yer alıyor. Tek atışla 43 hasar veren bu silah sayesinde 3-4 kurşunla rakiplerinizi öldürebilirsiniz.

M16A4: Ortalama üstü hasar ve düşük geri tepme özelliklerine sahip olan M16A4, oldukça başarılı bir silah. Fakat bu silahı kullanırken taramak yerine tek tek atış yapılması silahı daha etkili kullanmanızı sağlar. Silah tek atışla 43 hasar vererek 3-4 mermi ile rakipleri öldürmenizi sağlar.

M416: 20 metre mesafede oldukça etkili olan bu silah tıpkı M16A4 gibi tek atışla 43 hasar veriyor.

SCAR-L: Geri tepme ve atış hızı yönünden en kontrol edilebilir silahlardan olan SCAR-L, oldukça fazla tercih ediliyor.

M249: Yalnızca uçaktan atılan sandıklarda bulabileceğiniz bu silah, tek atışla 45 hasar veriyor.

QBZ 95: Sanhok'ta yer alan silahlardan biri olan QBZ 95, SCAR-L alternatifi olarak görülüyor. Tek atışla 43 hasar veren bu silahın SCAR-L'den tek farkı şarjör değiştirme süresinin uzun olması...

Mk47 Mutant: Hem tekli hem de üçlü atış yapabilen bu silah AKM ile aynı hasarı veriyor. Orta mesafelerde oldukça etkili bir silah...

BerylM762: Tek atışla 47 hasar veren bu silah 3-4 kurşunla rakiplerinizi öldürebilmenizi sağlıyor.

G36C: M416 alternatifi olarak ortaya çıkan bu silah tek atışla 43 hasar veriyor.

Hafif Makineli Tüfekler

Tommy Gun: Tek atışla 40 hasar veren bu silah ile rakibinizi öldürebilmek için 5 kurşunla rakibinizi öldürebilirsiniz.

UMP9: Tek atışla 39 hasar veren bu silah, hafif makineli tüfekler arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Vector: Az mermi almasından dolayı çok tercih edilmese de yakın mesafeli çatışmalarda çok etkili olan Vector, tek atışla 34 hasar veriyor.

Uzi: Hafif makineli tüfekler içerisinde en az hasar veren bu silah, tek atışla 26 hasar veriyor. Uzi yakın çatışmalarda kullanılabilecek silahlardan birisi.

Bizon: Tek atışla 35 hasar veren bu silah sayesinde rakiplerinizi 6 kurşunlar öldürebilirsiniz.

Pompalı Tüfekler

S686: Oyunda en çok hasar veren silahlardan olan S686 yakın mesafelerde oldukça etkili bir silah. Bir bina veya oda içinde bir rakiple karşılaşmanız halinde rakibinizi tek kurşunla öldürebilirsiniz.

S1897: Yakın mesafede tek atışla 225 hasar veren bu silah, tek bir mermiyle rakiplerinizi öldürmenizi sağlar.

S12k: Oyundaki en iyi pompalı tüfek olan S12k tek atışla 225 hasar veriyor. Ayrıca yarı otomatik olmasından dolayı diğer pompalılara göre daha yüksek atış hızına sahip olan S12k, oyundaki en güçlü silahlar arasında yer alıyor.

Tabanca

Sawed-Off: Oyundaki en güçlü tabanca olan bu silah tek atışla 160 hasar veriyor.

R1895: Tek atışla 55 hasar...

R45: Tek atışla 55 hasar...

P1911: Tek atışla 41 hasar...

P92: Tek atışla 35 hasar...

P18C: Tek atışla 23 hasar...

Skorpion: Tek atışla 22 hasar...

Yakın Dövüş Silahları

Crossbow: Mermi olarak ok kullanan bu silah, tek atışla 105 hasar veriyor.  Baş kısmına sıkmanız halinde tek mermiyle rakibinizi öldürebilirsiniz.

Pan: Tava olarak adlandırılan bu item, oyunda oldukça etkili... Tamamen kurşun geçirmez bir yapıya sahip olan tava, tek vuruşla rakibinize 80 hasar veriyor. 2-3 vuruşla rakiplerinizi öldürmenize olanak sağlıyor.

Machete, Crowbar, Sickle, Superman Punch ve Punch oyundaki diğer yakın dövüş silahları... Ayrıca bunların dışında oyunda el bombası, sis bombası, flash ve molotof kokteyli bulunuyor.

Etiketler: pubg silahlar, pubg en iyi silahlar, pubg en güçlü silah, pubg silah hasarları, pubg silah özellikleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap