PUBG Taktikleri


Teknonce > Oyun > PUBG Taktikleri
PUBG Taktikleri

Dünya'nın en çok oynanan Battle-Royale oyunlarından biri olan PUBG'yi daha iyi oynayabilmenizi sağlayacak taktikleri sizler için derledik. İşte PUBG taktikleri...

Daha önce PUBG'de bulunan haritalar(İlgili haber için tıklayın.), silahlar(İlgili haber için tıklayın.) ve PUBG'de kullanılan terimleri(İlgili haber için tıklayın.) sizlerle paylaşmıştık. PUBG ile ilgili hiç bir bilgiye sahip değilseniz PUBG Tanıtım(İlgili haber için tıklayın.) başlıklı yazımızı okuyabilir ve oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilindiği üzere PUBG'de amaç hayatta kalan son kişi veya son grup olmak. Bu yazımızda bu amacı gerçekleştirmeye çalışırken işinize yarayabilecek taktikleri sizler için bir araya getirdik.

Uçaktan AtlamaOyuna başlarken tüm oyuncular bir uçakta bulunur ve herkes haritanın istediği bir yerine atlayabilir. Burada önemli olan uçaktan atladıktan sonra yere hızlı inebilmek. Bunun içinde uçağın geçiş güzergahına yakın noktalara atlamayı tercih etmelisiniz. Böylece yere daha erken iner ve rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.

Hızlı Loot

Yere indikten sonra en önemli şey hızlı bir şekilde loot yapabilmektir. Oyunda mutlaka sizinle aynı bölgeye inen oyuncular olur. Eğer hızlı bir şekilde silah bulursanız, rakipleriniz silah bulamadan onları öldürebilirsiniz. İniş yaparken haritanın en iyi loot bulunan yerlerine inerseniz güçlü silahlar bulmanız daha kolay olacaktır. 

Güvenli Bölge ve Kırmızı Bölge

Bilindiği üzere oyun başladığında harita küçülür ve oyuncular güvenli bölgenin dışında kalırlarsa ölürler. Bundan dolayı sürekli güvenli bölgeyi takip etmeniz ve bu bölge içinde kalmanız gerekir. Güvenli bölge belirlendiğinde oyunculara bu bölgelere gidebilmeleri için süre verilir ve bu süre dolduğunda alan daralmaya başlar. Güvenli bölgeye uzak olduğunuz zamanlarda araba kullanmak size çok büyük avantaj sağlar. Kırmızı bölge ise belli zaman aralıklarında, haritanın belli bir bölümünde oluşan ve uçak tarafından bombalanan bir alandır. Kırmızı bölge oluştuğunda eğer bu bölgenin sınırları içindeyseniz bir evin içine saklanıp kırmızı bölgenin sona ermesini beklemelisiniz. Aksi takdirde uçaktan atılan bombalar ölmenize sebep olabilir.

Harita Takibi

Oyunda yapmanız gereken bir diğer önemli şey ise haritayı sürekli takip etmektir. Oyunda size yakın noktalarda çatışma olduğunda veya size ateş edildiğinde bu olayların hangi yönde yaşandığını haritada oluşan izlerden anlayabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Etrafınızda gezinen düşmanlar olduğunda haritada ayak izleri görünür ve bu ayak izlerine göre hareket ederek rakibinizi öldürebilirsiniz. 

Sağlık

Bir çatışmaya girdiğinizde eğer rakibinizi öldürür ve sağ kurtulursanız mutlaka can basmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ikinci bir çatışmaya girdiğinizde canınız az olduğundan dolayı ölmeniz daha kolay olacaktır. Oyun içinde çok az canınız gittiyse ağrı kesici veya enerji içeceği sayesinde canınızı tamamen doldurabilirsiniz. Ayrıca enerji içeceği enerjinizi yükselterek daha hızlı hareket etmenizi sağlar. Canınız bitmeye yakın ise ilk yardım kiti ve 1 enerji içeceği veya 1 ağrı kesici içerek canınızı fulleyebilirsiniz. 

Pusu

Birçok kullanıcı oyundaki çalı, kaya, ev gibi yerleri pusmak için kullanırlar. Bundan dolayı evlerin, çalıların veya kayaların yanından geçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Özellikle son 15-20 kişi kaldığında alan iyice küçüldüğü için oyuncuların büyük bir kısmı pusmayı tercih eder. Pusu kuranlara dikkat ederseniz oyunu kazanma ihtimaliniz yükselir.

Drop

Oyunda belli zaman aralıklarıyla uçaktan içinde kask, zırh, kamuflaj, silah gibi malzemelerin olduğu kutular atılır. Bu kutuların içinden çıkan malzemelerin bazıları çok nadir bulunurken bazıları ise hiç bulunmaz. Bundan dolayı drop oyuncular için çok önemlidir. Eğer uçaktan düşen dropu almak istiyorsanız öncelikle dropun çevresini iyice kontrol etmelisiniz. Dropu aldıktan sonra oradan hızlı bir şekilde uzaklaşmalısınız. Aksi takdirde drop etrafında çok büyük çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Sizde PUBG'de başarılı olabilmek istiyorsanız yukarıda yazmış olduğumuz taktikler doğrultusunda hareket edebilirsiniz. 

Etiketler: pubg taktikleri, pubg taktikleri 2019, pubg en iyi loot yerleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap