PUBG Tanıtım


Teknonce > Oyun > PUBG Tanıtım
PUBG Tanıtım

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen PUBG(PlayerUnknown's Battlegrounds) nedir? Nasıl oynanır? Ayrıntılar haberimizde...

PUBG(PlayerUnknown's Battlegrounds) Nedir?

Bluehole tarafından yayımlanan ve hala geliştirilmekte olan PUBG, çok oyunculu bir video oyunudur. Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen PUBG, 20 Aralık 2017 tarihinde Windows, 12 Aralık 2017 tarihinde Xbox One ve 19 Mart 2018 tarihinde mobil platformlar için oynanabilir hale gelmiştir.Yaklaşık 100 oyuncu, rotası daha önceden belirlenmiş olan bir uçak içerisinde oyuna başlarlar. Belli bir süre uçtuktan sonra paraşüt yardımıyla haritanın herhangi bir noktasına inilir ve oyun başlamış olur. Tüm oyuncular oyuna silahsız bir şekilde başlar ve çevredeki binaların içerisinde buldukları silahları alabilirler. Oyunu kazanabilmek için yapmanız gereken şey hayatta kalan son kişi olmak. 

PUBG ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam üzerinden Windows platformu için erken erişim ile çıkış yapmıştır. Yaklaşık 3 ayda 4 milyondan fazla satan oyunun, ilk ana sürümü 20 Aralık 2017'de Windows için yayınlanmıştır. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017'de, mobil versiyonu ise 19 Mart 2018 tarihinde kullanıcılara sunulmuştur.

PUBG(PlayerUnknown's Battlegrounds) Nasıl Oynanır?

PUBG, 100'e yakın oyuncunun büyük ölçekli bir haritada birbirlerini öldürerek hayatta kalmaya çalıştıkları bir oyundur. Oyuncular oyuna tek başına, 2 ya da 4 kişilik takımlar halinde veya 4 kişilik takımlara karşı tek başına girebilir. Tek başına grup halinde oyuna  girmeyi tercih eden oyuncular rastgele farklı oyuncularla takım olarak eşleştirilir. Asıl amaç ölmeden en sona kalan oyuncu ya da takım olmaya çalışmaktır. Ayrıca takım içerisindeki tüm oyuncular ölmeden takım dağılmaz.

Oyun başlangıcında oyuncular belirli bir rotada ilerleyen uçaklardan istedikleri zaman atlayarak paraşütle 8 x 8 kilometrelik geniş bir haritaya dağılırlar. Oyuncular haritaya indiklerinde oyuna bir etkisi olmayan kişisel kıyafet seçimleri dışında diğer oyunculara karşı üstünlük sağlayacak hiçbir ekipmana sahip olmazlar. Oyuncular kask, zırh, çanta, silah, bomba, araç gibi ekipmanları bulabilmek için çeşitli bina ve alanları ararlar. Zırh, kask, çanta gibi ekipmanlar 3 seviyeye sahiptir. Aynı zamanda silahlar için dürbün, uzatılmış hızlı çekim şarjörü, namlu, susturucu gibi geliştirmeler bulunabilir. Haritanın bazı belirli bölgelerinde daha iyi ekipman ve araçlar bulunabilir. Her oyuncu daha kaliteli ekipman bulmak istediğinden dolayı bu bölgelere daha çok akın edelir ve bundan dolayı bu bölgeler daha tehlikeli hâle gelir. Oyunda birinci şahıs veya üçüncü şahıs nişancı modunda oynayabilme imkanı vardır. Oyun sırasında görüş türünü değiştirebilirsiniz.

Belirli aralıklarla harita rastgele bir bölgeye doğru küçülmeye başlar. Haritanın güvenli bölgesine gitmek için oyunculara belirli bir zaman verilir. Zamanında güvenli bölgeye varamayan oyuncular dışarıda kalan tehlikeli bölgeyi yavaşça saran mavi parlayan bir duvar ile karşılaşırlar. Oyuncular güvenli bölgeye ulaşabilmek için çeşitli sağlık paketlerini kullanırlar. Gittikçe daha çok hasar veren bu mavi parıltıdan kurtulamayan oyuncular ölürler.

Oyun boyunca haritada rastgele belirlenen ve kırmızı bölge adı verilen bir bölgeye bomba yağar. Bu bombalardan saklanmak için yapıların içine saklanabilir veya bölgeden uzaklaşabilirsiniz. O bölge içinde bir bombanın size temas etmesi ölmenize sebep olabilir.

PUBG'de bir oyun ortalama 30 dakikadan fazla sürer. Her oyun sonunda oyuncular hayatta kaldıkları süreye, öldürdükleri oyuncu sayısına ve diğer oyunculara verdikleri hasarlara göre oyun içi para kazanırlar. Kazanılan oyun içi paralar sayesinde oyuncular ücretsiz kasa alabilme imkanına sahip olurlar. Kasaların fiyatı her satın alıştan sonra katlanarak artar ve anahtar gerektiren etkinlik kasaları dışında kasaları açmak ücretsizdir. Her kasanın içinden rastgele bir eşya çıkar. Ayrıca kasalar veya içerisinden çıkan eşyalar Steam topluluk pazarında da satılabilir.

Etiketler: pubg tanıtım, pubg nedir, pubg nasıl oynanır

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap