PUBG Terimleri


Teknonce > Oyun > PUBG Terimleri
PUBG Terimleri

Milyonlarca oyuncunun severek oynadığı PUBG'de bazı terimler kullanılır. Eğer oyunu ilk defa oynuyorsanız bu terimler size biraz yabancı gelebilir. Bu haberimizde PUBG'de kullanılan terimleri sizler için derledik.

PUBG(PlayerUnknown's Battlegrounds), Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilmiş ve Bluehole tarafından yayımlanmış olan çok oyunculu bir video oyunudur(Oyunla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.). Geçtiğimiz günlerde PUBG'de bulunan silahların, bu silahların vermiş oldukları hasarların yer aldığı bir haberi sizlerle paylaşmıştık (İlgili haber için tıklayın). Silahlar kadar oyunda kullanılan terimleri bilmekte çok büyük bir öneme sahip. Oyundaki terimleri bilmeniz halinde takım arkadaşlarınızla daha rahat bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. İşte PUBG oyun içi terimleri...

Loot YapmakLoot, herhangi bir yerdeki silah, aksesuar, mermi, sağlık eşyası gibi materyallerin toplanması anlamına gelir. Oyunda birçok oyuncu "Lootum çok iyi", "Burayı lootladım", "Burası lootlanmış" vb. cümleler kullanırlar. Bu cümlelere yabancı kalmamak için loot kelimesinin oyun içi anlamını bilmeniz oldukça önemli.

Drop

Drop, içinde oyundaki en güçlü silah, sağlık eşyası, kask, yelek vb. materyallerin yer aldığı uçaktan atılan sandıktır. Bu sandıktan çıkan eşyaların bazıları oyun içinde hiç bulunmaz bazıları ise çok nadir bulunur. Bundan dolayı drop düştüğünü gören oyuncular dropun olduğu yere yönelirler. Oyunda birçok çatışma drop etrafında meydana gelir. Çünkü oyundaki tüm oyuncular droptan çıkan eşyalara sahip olmak isterler. Drop, oyunda belli aralıklarla uçaktan atılmaktadır. Fakat oyunda bulunan işaret fişeği yardımıyla istediğiniz noktaya drop inmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için işaret fişeğini havaya doğru sıkmanız gerekmektedir.

Redzone

Redzone yani kırmızı bölge, oyunda belli aralıklarla oluşan ve uçak tarafından bombalanan bir alandır. Eğer kırmızı alanın içindeyseniz bir eve girip kırmızı alan bitene kadar saklanmanız gerekmektedir. Çünkü kırmızı alan içinde nereye bomba atılacağı bilinmez. Bundan dolayı bomba sonucu ölme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Zone

Oyunda amaç tüm rakipleri öldürerek birinciliği elde etmektir. Fakat PUBG'de rakiplerinizi öldürürken aynı zamanda güvenli bölgede olmanız gerekmektedir. Oyunda zaman geçtikçe oyun alanı daralmaya başlar. Oyuna ilk başladığınızda haritanın tümünde oynarken daha sonra haritada oluşan güvenli bölgeye ilerlemeniz gerekmektedir. Alan olarakta adlandırılan bu güvenli bölgenin dışında uzun süre kalmanız durumunda ölmeniz kaçınılmaz olur.

AFK

AFK terimi PUBG dışında birçok oyunda da kullanılmaktadır. Away From Keyboard yani klavyeden uzak olan anlamına gelen bu terim, oyuna girip hiç hareket etmeyen oyuncular için kullanılır. Bazı oyuncular oyuna girdikten sonra başka birşeyle ilgilendiklerinden dolayı oyunda faaliyet göstermezler ve böyle kişiler için AFK terimi kullanılır.

Etiketler: pubg terimleri, pubg oyun içi terimleri, pubg loot yapmak

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap