Saatler Ne Zaman İleri Alınıyor 2019? Saat Kaç?


Teknonce > Bilim > Saatler Ne Zaman İleri Alınıyor 2019? Saat Kaç?
Saatler Ne Zaman İleri Alınıyor 2019? Saat Kaç?

Saatler ne zaman ileri alınıyor 2019? 31 Mart 2019'da saatler ileri alındı mı? Şu anda saat kaç? İşte cevapları...

Saatler Ne Zaman İleri Alınıyor 2019? Saat Kaç?

Türkiye seçime giderken, böylesi önemli bir günde vatandaşlar bir de saat karmaşası yaşıyor. İnsanlar belki seçimde en son hangi saatte oy kullanacağını biliyor ama saatin kaç olduğunu bilmiyor! Çünkü bir süredir durdurulan uygulamaya göre saatlerin bugün ileri alınması gerekiyordu ancak daha önce resmi gazetede yayınlanan yazıya göre artık ortak saat uygulamasına göre saatlerimizi ayarlıyoruz.Ancak daha önceden de benzer bir karmaşayla karşılaşmıştık. Yine bir seçim günü, saatler ileri alınmamıştı ancak elektronik saatler, cep telefonu saatleri kendini otomatik olarak güncellemişti. Bundan dolayı da oy kullanacak vatandaşların bir kısmı mağduriyet yaşamıştı. Bugün de aynı sorunla karşılaşmak istemeyen vatandaşlar internette bu soruların cevabını arıyor. 31 Mart 2019 (31.03.2019) tarihi itibariyle saatler ileri alındı mı? Saatler ne zaman ileri alınıyor? Şu anda saat kaç?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, 2016 yılından beri artık saatlerin ileri ya da geri alınması gibi bir durum söz konusu değil. Şu anda saatin kaç olduğunu öğrenebileceğiniz en güvenli kaynaklardan biri, yakınınızda kimsenin değiştirmediğine emin olduğunuz bir duvar saati ya da kol saati. Orada görünen saatle elektronik cihazlarınızda gösterilen saatin aynı olması gerekiyor. 

Eğer yakınınızda bu tarz bir saat yoksa, saatin kaç olduğunu öğrenebileceğiniz bir diğer kaynak TRT'nin resmi haber sitesidir. Oraya bakarak da şu an kabul edilen resmi saatin kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede saatin kaç olduğunu doğru bir şekilde bilebilirsiniz. 

Sonuç olarak söylemeliyiz ki 31 Mart 2019 (31.03.2019) tarihi itibariyle saatler ileri alınmayacak. İlerleyen bir tarihte de saatlerin ileri alınması ya da saatlerin geri alınması söz konusu değil. En azından şimdiki saat uygulaması bu şekilde sürdürülüyor. Yukarıda sıralanan yöntemlerle vatandaşlarımız "Saatler ne zaman ileri alınıyor 2019? 31 Mart 2019'da saatler ileri alındı mı? Şu anda saat kaç?" gibi sorulara cevap bulabilirler. 

Etiketler: saat kaç, saatler ne zaman ileri alınıyor 2019, saatler ileri alındı mı, saat uygulaması,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap