Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı Oldu!


Teknonce > Hayata Dair > Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı Oldu!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün akşam saatlerinde canlı yayında koronavirüs aşısı oldu. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs aşısının toplu uygulamasına yarın ya da cuma günü başlanacağını açıklamasının ardından Bilim Kurulu, bu akşam saat 18.00'de toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemin birinci sırasında aşılama programı yer alıyor.

KORONAVİRÜS AŞISI RANDEVU SİSTEMİ ERİŞİME AÇILDIKoronavirüs aşısı için MHRS (Merkezi Hasta Randevu Sistemi) üzerinden randevular alınmaya başlandı. Hastalar e-Nabız veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden aşı hakları olup olmadığını öğrenebilecek ve aşı hakları varsa randevu oluşturabilecekler.

İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacak. Yaşlı ve engelli evlerinde aşı uygulama odası olanlar kendi kurumlarında, olmayanlara da mobil ekipler aşıyı uygulayacak.

Açıklamaların ardından Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu. Koca, aşı olduğu ana ait görüntüleri resmi Twitter hesabından "Bugün Bilim Kurulu Üyelerimizle birlikte, Koronavirüs aşısının Acil Kullanım Onayı sonrası ilk uygulanan sağlık çalışanları olduk. Tüm sağlık çalışanlarımız için süreç başladı. Hayırlı uğurlu olsun." ifadesini kullanarak paylaştı.

Etiketler: fahrettin koca, koronavirüs aşısı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap