Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısını Açıkladı!


Teknonce > Hayata Dair > Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısını Açıkladı!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısını Açıkladı!

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugüne ait vaka sayılarını açıkladı. Bugün kaç vaka var? Gerçek vaka sayısı kaç? Gerçek vaka sayıları açıklandı mı? İşte cevaplar...

Bilindiği üzere Covid-19 virüsü Mart ayından bu yana ülkemizde etkisini sürdürüyor. Salgının başladığı günden bugüne her akşam günlük salgın verileri Fahrettin Koca tarafından paylaşılıyordu. Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Her vaka hasta değildir, testi pozitif olup semptom göstermeyen var. Bunlar çoğunluğu oluşturuyor. Günlük verilen, daha doğrusu hasta sayısı sadece hastaneye yatan hasta sayısı değildir. Hasta olarak semptomu olan kişilerden bahsediyoruz. Semptomu olan, hastanede yatmayan ve yatan kişileri günlük hasta sayısı olarak vermiş oluyoruz" şeklinde bir ifadeye yer vererek, semptom göstermeyen vakaların tabloya eklenmediğini açıklamıştı.Bugün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybı ve hasta sayısını açıkladı. Ayrıca Fahrettin Koca, artık akşam yayınlanan Covid-19 tablosuna semptom göstermeyen pozitif vakaların da ekleneceğini ve tablonun bundan sonra bu şekilde paylaşılacağını belirtti. Bu açıklamaların ardından vaka sayısını paylaşan Fahrettin Koca, bugün tespit edilen toplam vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıkladı.

Türkiye’de bugün 168 kişinin hayatını kaybetmesiyle vefat sayısı toplam 12 bin 840’a yükseldi. Yeni hasta sayısı(Semptom gösteren pozitif vaka) da 6 bin 814 artarak 467 bin 730 oldu. İyileşen hasta sayısı da 3 bin 911 artarak 385.480 oldu.

Etiketler: fahrettin koca, covid 19, gerçek vaka sayısı açıklandı mı, gerçek vaka sayısı kaç

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap