Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Haritası


Teknonce > Bilim > Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Haritası
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Haritası

Tüm Türkiye genelinde vatandaşlar tarafından merak ve kaygıyla takip edilen koronavirüs ile ilgili gelişmeler için Sağlık Bakanlığı Türkiye Koronavirüs Haritası yayınlayacağını ve sürecin canlı olarak herkes tarafından takip edilebileceğini duyurdu. İşte Türkiye Koronavirüs haritası.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülke genelinde yurttaşların daha kolay ve açık şekilde bilgi alması için yapılacak uygulama hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden korona virüsüne yakalanan ve tespit edilen vaka sayısını, korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısını ve iyileşenlerin sayısının gün gün yer alacağı Türkiye koronavirüs tablosunu paylaşacak. Türkiye koronavirüs tablosu sürekli güncellenecek ve sisteme erişim serbest olacak. İşte Sağlık Bakanlığı corona virüsü tablosu, ölü ve vaka sayısı grafiği...Sağlık Bakanı Koca, Türkiye Korona virüs haritasını şu sözlerle aktardı: "Bundan sonraki dönemde düzenli bir şekilde ekranda gördüğünüz şekliyle hem toplam hasta sayısını, test sayısını, kaybettiğimiz vaka sayısını, yoğun bakımda olan hasta sayısını, entübe yani solunum cihazına bağlı olan hasta sayısını ve iyileşen hasta sayısını dijital ortamda her gün güncellenerek kamuoyu ile paylaşmış olacağız."

Sağlık Bakanı Koca, ekrana yansıtılan tabloyu göstererek, "Grafik şeklinde vaka sayısını görüyorsunuz. Aşağıda ise kaybettiğimiz vakaları. İkinci bir tabloda da günlük olan değişimi yine test sayısı, vaka sayısı ve kaybettiğimiz vaka sayısını dijital ortamda göstereceğimiz ve güncel olarak her gün kamuoyu ile paylaşacağımız tabloyu da buradan söylemek istiyorum." dedi.

Koronavirüs'e yakalanan bazı vatandaşların sağlık durumuyla ilgili de bilgiler paylaşan Sağlık Bakanı, şunları anlattı:

"Bir hastamız 65 yaşında, 8 gün yoğun bakımda kalan bir hastamızdı. O hastamız dün itibarıyla taburcu oldu. Yine bir hastamız erkek, 60 yaşında. O da bugün itibarıyla taburcu olmuş oldu. Yoğun bakım şartlarında 7 gün kadar kalıp sonra taburcu ettiğimiz bir hasta olduğunu, yani bu arada yoğun bakım şartlarında olan hastaların da iyileşme durumlarını söylemiş oluyorum, yaşları 60'ın üzerinde olmasına rağmen.

O nedenle erken dönemde müdahalenin yapılmasının önemli olduğunu ve bulaşıcılığın, temasın minimalize edilmesi gerektiğini, herkesin özellikle evine ve hatta odasına kendisini izole ederek bir dönem için bunu sağlamasının son derece önemli olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum."

Yayınlanan Türkiye koronavirüs tablosuyla birlikte artık açıklamalar beklenmeden bilgi sahibi olunabilecek.

Etiketler: türkiye koronavirüs tablosu, koronavirüs haritası

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap