Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Sorunu


Teknonce > Teknoloji > Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Sorunu
Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Sorunu

Samsung'un kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Galaxy S9'da dokunmatik ekran sorunu yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine Samsung'tan bir açıklama geldi. İşte ayrıntılar...

Bazı kullanıcılar, S9'da dokunmatik ekranla ilgili bir takım sorunlar yaşadıklarını belirttiler. Şikayetlere göre ekranın bazı kısımları, dokunmaları hiç algılamıyor.Bazı telefonlarda ortaya çıkan bu sorun, Samsung forumlarında ve Reddit'te birçok kullanıcı tarafından dile getirildi. Bazı kullanıcılar, ekrandaki sorunu kanıtlayabilmek için ekrana düz bir çizgi çekerek video kaydı aldılar. Kullanıcılar tarafından paylaşılan videoda çizgide kesikler olduğu görünüyor. Bu sorun bazı telefonlarda ekranın orta kısmında bazılarında ise alt veya üst kısmında ortaya çıkıyor.

Kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler üzerine Samsung yetkililer resmi bir açıklama yaparak, şu sözleri söyledi:

"Samsung olarak müşteri memnuniyeti en çok önem verdiğimiz konudur ve mümkün olan en iyi deneyimi sunmak istiyoruz. Galaxy S9/S9+'ta kısıtlı sayıda yaşanan dokunmatik ekran tepkisi sorunuyla ilgili şikayetleri inceliyoruz. Etkilenen müşterilerle birlikte çalışıyor ve sorunu incelemeyi sürdürüyoruz. Bu sorunu yaşayan tüm müşterilerimizi bizi direkt olarak 1-800-SAMSUNG numarasından aramaya teşvik ediyoruz."

Ortaya çıkan dokunmatik ekran sorununun kaç cihazda görüldüğü tam olarak bilinmiyor. Sorunu yaşayan kullanıcılar, cihazlarını fabrika ayarlarına döndürmenin işe yaramadığını söylüyorlar. Bundan dolayı yaşanan bu sorunun donanımsal bir arıza olduğu tahmin ediliyor. Dokunmatik ekran ile ilgili sorunlar Samsung'un sunduğu garanti kapsamına girdiğinden , bu sorunu yaşayan kullanıcıların cihazlarının ücretsiz olarak değiştirilebileceği düşünülüyor.

Etiketler: samsung galaxy s9, s9 dokunmatik ekran sorunu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap