Samsung Güncellemeleri Durduruldu


Teknonce > Teknoloji > Samsung Güncellemeleri Durduruldu
Samsung Güncellemeleri Durduruldu

Samsung'un geçtiğimiz günlerde dağıtımına başladığı Android Oreo güncellemesi durduruldu? Samsung, Oreo güncellemesini neden durdurdu?

12 Şubat Pazartesi günü dağıtımına başlanan Galaxy S8 ve Gaşaxy S8 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesini bir anda durdurdu. Güncelleme 6 aydır test ediliyordu ve dağıtımına da yeni başlanmıştı. Güncellemeyle ilgili neyin yanlış gittiği veya güncellemeyi yükleyen kullanıcıların telefonlarında ciddi bir probleme yol açıp açmadığı ise açıklanmadı.Teknoloji dünyasında android tabanlı telefonlar arasında piyasanın tartışmasız lideri konumunda yer alan Samsung'un yazılım alanındaki sorunları bir türlü bitmiyor. Zaten Apple kullanıcılarının en ciddi savunması ve Samsung'a eleştirisi de bu alanda. Bu sefer yaşanan olay da kamuoyunda bir kere daha Android üzerine tartışmalara yol açtı. 

1344,96 MB boyutundaki G950/G955-FXXU1CRAP Android 8.0 firmware Belçika, Almanya, Fransa, Hindistan, Norveç ve Birleşik Arap Emirlikleri ve bu ülkelerin ardından da Türkiye için kullanıma sunulmuştu. Gelecek yeni firmware ise farklı bir versiyona sahip olacak.

Samsung'un Oreo güncellemesini neden geri çektiği bilinmiyor. Ancak güncelleme tekrar gelirse, ayarlar bölümünden bunu görebilir ve telefonunuza indirebilirsiniz. Eğer geri çekilen güncellemeyi yüklediyseniz, cihazınızda önemli bir soruna yol açmamasını diliyoruz.

Etiketler: samsung, telefon, samsung güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap