Samsung Apple'a Oled Ekran Satacak


Teknonce > Teknoloji > Samsung Apple'a Oled Ekran Satacak
Samsung Apple'a Oled Ekran Satacak

Samsung'un Apple'a satacağı Oled ekranlarla ilgili erteleme iddiaları şirket tarafından yalanlandı. İki şirket arasındaki anlaşma, öngörüldüğü gibi yürütülecek.

Yürürlükte olan anlaşmaya göre Samsung Display'ın ürettiği Oled ekranlar Haziran ayında hazır olacak. Apple'ın yeni telefonu için düşündüğü Oled ekran için Samsung'un işi erteleyeceği iddiaları şirket tarafından yalanlanıp, teslimatın belirlenen tarihte gerçekleştirileceği duyuruldu. Planın seyrine göre, ekran montajlarının Mayıs ayında başlayacağı belirtildi. Sektörün içindeki kaynakların iddialarına göre ise Oled panellerin üretimindeki zorluk, anlaşmanın gecikmesine yol açabilir. Bu gibi kişiler arasında Samsung'un verdiği söze temkinli yaklaşanlar olsa da, gelen son açıklama bu iddiaları reddediyor. Eylül ayında lansmanı yapılması beklenen yeni IPhone için ortaya atılan iddialar yeni ürünün daha geç çıkabileceği yönünde.

Sözü verilen tarihe yetişmeyeceğini savunanların bir başka dayanakları da Apple'ın yeni telefonu için belirlediği sıkı kriterler. Bu kriterlere uygun bir ekran üretiminin bu kadar kısa sürede gerçekleşmeyeceği söyleniyor. UBI Araştırma şirketi analisti Jang Hyun-jun Samsung'un bu üretimi yetiştirmesinin zor olduğunu düşünenler arasında. 

Samsung Display, bu yıl Apple için yaklaşık 72 milyon adet esnek OLED paneli üretmeyi planlıyor. Yeni iPhone'un ilk olarak 5.85 inçlik OLED panelini içeren en geniş versiyonuyla üç farklı varyasyona sahip olduğu söyleniyor.

Söylentilerin doğruluğunu önümüzdeki aylarda hep birlikte sınama imkanı bulacağız. Ancak her durumda şu an için dillendirilmesi gereken en sağlam bilgi, Apple'ın yeni telefonunun Oled ekran olacağı.

Kaynak: http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170424000889

Etiketler: apple oled ekran, samsung apple oled anlaşması

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap