Samsung'dan Yeni Kapaklı Telefon


Teknonce > Teknoloji > Samsung'dan Yeni Kapaklı Telefon
Samsung'dan Yeni Kapaklı Telefon

Dünya devi şirket kapaklı telefonlardan vazgeçmiyor. Samsung, bir zamanlar epey moda olan kapaklı telefon piyasasını yeniden canlandırmak istiyor. Hem de inanılmaz yeniliklerle!

Adının W2017 olacağı düşünülen bu yeni telefon, kapaklı olmasının yanında, son model akıllı telefonların özelliklerini taşıyor. Her iki parçasında da kullanılabilir ekranlara sahip olacak bu yeni telefonun 4.2 inçlik Oled ekranları olacak. Qualcomm Snapdragon 430 yongasıyla birlikte 64GB'lık bir depolama alanı, 2,300mAh'lik bir pil, 12MP arka kamera ve 5MP'lik ön kamera bulunacak. Bu yeni telefonun çıkacağı 2016 yılının sonlarına doğru öğrenilmiş olsa da henüz Dünya piyasalarında satışa sunulmadı. Ne zaman piyasaya sürüleceğine dair de henüz bir bilgi bulunmuyor. 

İki Oled ekrana sahip bu yeni nesil kapaklı telefonda ön ekran, telefonu açmaya gerek kalmadan işlem yapabilmenize imkan sağlıyor. Daha fazla uygulamadan faydalanmak ve metin yazma gibi özellikleri kullanabilmek için de telefonun kapağını açmanız gerekecek. Yani iki farklı akıllı telefonu birbirine yapışık olarak cebinizde taşıyormuşsunuz gibi olacak. 

Snapdragon 430 yonga seti telefonun performansıyla ilgili şüpheler doğursa da 4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi telefonun gücünün çok da kötü olmayacağını gösteriyor. 

Akıllı telefonların çoğunun biçiminin ve özelliklerinin birbirine yakın olmasından dolayı bu yeni çıkacak telefon, piyasanın dengelerini bir anda farklı bir yöne çevirebilir. Samsung'un Galaksi S8'i ve Apple'ın yeni IPhone'ları oldukça yüksek bir performansa ve üst düzey özelliklere sahip olsa da tarzları itibariyle çok ciddi yenilik ve farklılıklar sunmuyorlar. Samsung'un kapaklı telefonları yeniden canlandırması, piyasada çok farklı şekillerde karşılanabilir. Bir zamanlar kapaklı telefonların insanlar tarafından ne kadar sevilip kullanıldıkları hatırlanırsa, akıllı telefon piyasasına kapaklı telefonların girmesinin oluşturacağı sıradışı etki de tahmin edilebilir. Aslına bakılırsa Nokia'nın 3310 çıkışı da piyasaya yeni bir bakış açısı getirmekti. 

Samsung'da bu çıkışıyla benzer bir niyetinin olduğunu ortaya koyuyor. Bu yenilik arayışları, ilerleyen zamanlarda teknoloji severleri güzel haberlerin beklediğinin de işareti sayılabilir. W2017'nin de sunduğu şey, klasik telefonlarla yeni nesil ve gelişmiş özelliklere sahip telefonları bir araya getirmek. Eğer ürün Dünya pazarlarına sunulursa, tahmin edilenden daha güçlü bir etki oluşturabilir.

Etiketler: w2017 özellikleri, kapaklı telefon, çift oled ekran, samsung, apple, telefon piyasası

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap