Samsung Galaxy S8 Ekranı Sorunlu Mu?


Teknonce > Teknoloji > Samsung Galaxy S8 Ekranı Sorunlu Mu?
Samsung Galaxy S8 Ekranı Sorunlu Mu?

Note 7 faciasıyla kamuoyunda büyük prestij kaybı yaşayan Samsung, yeni bir sorunla yüzyüze! Galaxy S8'lerin ekranları sorunlu mu?

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'in dağıtımına başlandı. Şimdiden büyük satış rakamlarına ulaşmayı başaran S8 ilk kullanıcılarıyla buluşurken, Samsung'un yeni bir skandalla karşı karşıya olabileceği de anlaşıldı. Daha önce Note 7'lerin bataryalarının patlaması ve bundan dolayı ürünün piyasadan geri çekilmesi şirketin başını epey ağrıtmıştı. Ekran Renginde Hakim Ton Kırmızı!

Bu yeni telefonda ise kullanıcılar ekranın renginden şikayetçi. Kullanıcılar, alışıldık akıllı telefon ekranlarının aksine Samsung Galaxy S8'in ekranının renginin kırmızıya yakın bir tonda olduğunu iddia ettiler. Ekran rengi sona getirildiğinde anlaşılan sorun bir anda gündem haline geldi. Sosyal medyada başlayan tartışmalara gönderilen fotoğraflarla örnekler verildi. Gerçekten de gelen fotoğraflarda ekrandaki hakim rengin kırmızıya yakın bir ton olduğu anaşılıyor.

Bununla birlikte fotoğrafları paylaşan kullanıcılar, bu durumun ayarlardan da düzeltilemediğini iddia ediyor. Şirkete yakın analistlerin iddiasına göre ise bu sorun telefonun ayarlarıyla alakalı ve kullanıcılar tarafından kolaylıkla düzeltilebilir. Bu yorumu da instagram ve Kore'deki bazı yerel sosyal medya hesaplarında değerlendiren telefonun ilk sahipleri, sorunun ayarlarla alakalı olmadığı iddiasında ısrarcı görünüyor. 

Analistlerden Neil Shah, sorunun Oled ekran kullanımından kaynaklı olabileceğini söylüyor. Shah'a göre telefonun yazılım kalibrasyonundaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir ve Samsung'un yazılımında eksiklikler olabilir. Yazılımdaki eksiklikler, Oled ekrandaki beyazlıkların kırmızımsı görünmesine yol açmış olabilir. 

Şimdilik bu sorunun tüm S8'lerde olup olmadığı bilinmiyor. Note 7 faciasından sonra Galaxy S8'lerin de yazılımlarında sorun çıkarsa, Samsung bu amiral gemisindeki satışlarında maddi zarardan fazlasına uğrayacak gibi görünüyor. Eğer bir skandal daha patlak verirse, Samsung piyasadaki bütün ağırlığını kaybedebilir. Yakın zamanda Samsung yetkililerinden soruna dair açıklama gelmesi bekleniyor. 

Etiketler: samsung galaksi s8 skandal, s8 sorunu, s8 ekranı bozuk iddiası

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap