Samsung Geri Gönderilmeyen Note 7'leri Kilitleyecek


Teknonce > Teknoloji > Samsung Geri Gönderilmeyen Note 7'leri Kilitleyecek
Samsung Geri Gönderilmeyen Note 7'leri Kilitleyecek

Büyük beklentilerle piyasaya sürülen ancak bataryaları sebebiyle patladığı anlaşılınca satışı durdurulan Note 7 bu ay içinde tamamen tarih oluyor.

Samsung kısa bir süre içerisinde yeni amiral gemisi Galaxy S8'in tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Ancak hala Note 7 faciası konuşulmaya devam ediyor. Piyasaya ilk çıktığında teknoloji takipçileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Samsung Note 7, çıkışından kısa bir süre sonra bataryadan kaynaklı patlama haberleriyle bir anda gündeme oturmuş ve takipçilerinde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Alınan bilgilere göre Samsung, Note 7 ile ilgili haberleri sonlandırmak için kararlı adımlar atacak.Elektronik devi Samsung, Note 7'nin patladığını anlayınca piyasaya sürdüğü telefonları toplama kararı almıştı. Ancak bu süreç içinde tüm Note 7'lerin toplanması bir türlü tamamlanamadı. Ancak Samsung bu fiyaskonun üstünü örtmekte kararlı görünüyor. Ürünü iade etmeyen kullanıcılar için yeni bir yazılımı devreye sokacak olan Samsung, cihazların şarj edilmesini engelleyecek bir yazılımı Note 7 güncellemesi olarak devreye sokacak. Bu şekilde de Note 7'nin hala dışarıda olan tüm birimlerinin tamamen biteceği ve kullanım dışı kalacağı öngörülüyor. 

Note 7'nin toplanma kararının ardından bu yılın başına kadar geçen süreç içerisinde dışarıya gönderilmiş Note 7'lerin % 96'sından fazlası başarılı bir şekilde toplandı. Ancak bazı inatçı teknoloji meraklıları bu şirketin ürünü geri toplama çağrısına uymayarak telefonları teslim etmedi. Toplatılma kararından sonra telefonu satın almış olan bazı kullanıcılar, telefonlarında sorun olmadığını ve geri toplama çağrısına uymayacaklarını bildirmiş, bazıları bu kararlarını sosyal medya üzerinden açıkça duyurmuştu. Oysa Samsung yetkilileri geri toplama işlemini hızlandırmak için birçok imkanı kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Havalimanlarında bürolar açmaya varıncaya kadar geniş çaplı çalışmalar yapan Samsung'un çağrısı, bazı kullanıcılar tarafından bilinçli olarak reddedilince Samsung olası yeni faciaların önüne geçmek için tedbirlerini sertleştirmeye başladı.

Samsung'un dışarıda kalan Note 7'ler hakkında böylesi bir karar alacağı zaten bekleniyordu. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru başlayan bu söylentiler ancak bu hafta Samsung'dan bir yanıt bulabildi ve karar yeni getirilecek güncelleme olarak açıklandı. Bu güncellemeden sonra Note 7 dosyasının tamamen kapacağını uman şirket yetkilileri yeni bir tedbire gerek kalmadan piyasadaki tüm Note 7'lerin kullanım dışı kalacağını umuyor.

Etiketler: samsung note 7 patlama, samsung note 7 toplama, samsung yeni güncelleme, note 7 güncelleme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap