Samsung Note 7'nin Sorununu Açıkladı


Teknonce > Teknoloji > Samsung Note 7'nin Sorununu Açıkladı
Samsung Note 7'nin Sorununu Açıkladı

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz sene Note 7'yi piyasaya süren Samsung Elecktronics firması hemen sonrasında ürünlerin tekrar toplatılmasına karar vermişti. Gerekçesi ise Note 7'lerin patlamasıydı. Ürünlerin toplanmasından sonra sorunun neden kaynaklandığına dair ayrıntılı çalışmalar yürüten şirket bir açıklama yaptı.

 

Galaxy Note 7'lerin Patlama Sebebi Bataryalar!Samsung Electronics, Galaxy Note 7 akıllı telefonunda kullanılan donanımların veya yazılımların değil, pillerin tasarımında ve üretiminde yaşanan kusurların patlamaya yol açtığını söyledi. Açıklamaya göre bataryanın boyutu ve tasarımı Note 7'nin ihtiyaç duyduğu güce yanıt vermiyor ve aşırı ısınmaya yol açıyor. Bunun sonucunda da batarya patlıyor.

Analistler ise, pazartesi günü yapılan açıklamada şirkete yönelttiği sorularda da belirttikleri gibi, sorunun gerçekten bataryadan kaynaklanıp kaynaklanmadığına şüpheyle yaklaşmakta. Bazılarına göre sorun daha temelli olabilir. Dünya'nın en önemli teknoloji üreticilerinden olan Samsung'un bu denli basit bir soruna mı yenik düştüğü, yoksa açıklayamadığı daha derin sorunlar mı olduğu konusunda şüpheler tam olarak giderilebilmiş değil.

İngilizce, Çince ve Korece olmak üzere üç farklı dilde gerçekleştirilen basın toplantısında 200.000'den fazla telefonun ve 30.000'den fazla bataryanın incelendiği söylendi. İki farklı türde bataryanın kullanıldığı Note 7'de sorunun bataryalardan kaynaklandığını vurgulayan yetkililer Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S8'in ise daha ileri bir tarihte kullanıcıların hizmetine sunulacağını açıkladı. 

Etiketler: note 7, galaxy s8, samsung, teknoloji, akıllı telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap