Samsung Note 7R Yarı Fiyatına Mı Satılacak?


Teknonce > Teknoloji > Samsung Note 7R Yarı Fiyatına Mı Satılacak?
Samsung Note 7R Yarı Fiyatına Mı Satılacak?

Samsung, Note 7'nin yenilenmiş hali olan Note 7R'ı piyasaya sürmeye hazırlanırken, fiyatıyla ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Yeni Note 7R ne kadara satılacak?

Hatırlanacağı gibi Samsung geçen yıl Note 7 ile büyük bir facia yaşamıştı. Telefon, sahiplerinin elinde bir bir patlamaya başlamış ve şirket ürünleri geri toplamak zorunda kalmıştı. Bundan dolayı ciddi bir maddi kayıp yaşayan Samsung buna rağmen çıkardığı ürünlerde satış rekorları kırdı. Eğer bu facia olmasaydı Samsung çok daha başarılı bir sene geçirebilirdi. Ancak Samsung Note 7'lerden vazgeçmedi. Yeni bir sürümünü piyasaya çıkaracağını duyuran Samsung'un Note 7R'ıyla ilgili de bir iddia ortaya atıldı. Daha önce Güney Kore'de 250 doların altında bir fiyatla satışa sunulacağı konuşulan Note 7R'ın daha düşük bir fiyatla da piyasaya sürülebileceği iddia ediliyor.

Bu spekülasyonların yanında, şimdiye kadar gelmiş en sağlam rakamlardan biri, ürünün 425 dolar gibi bir fiyatla piyasaya sürüleceği yönünde. Bu da ülkemizde 1500 TL gibi bir rakamla satışa sunulacağı anlamına geliyor. Bu da Note 7'nin ilk çıkış fiyatının yarısından daha az bir rakama denk geliyor. 

Note 7'nin yeni sürümü Note 7R'da batarya sorununu çözen Samsung, yeni telefonunu Android 7.0 Nougat yüklü olarak piyasaya sürecek. 

Eğer söylentiler doğru çıkar da Samsung Note 7R'ı bu fiyatlarla piyasaya sürerse telefon satışlarında bir patlama yaşayabilir. Türkiye'de 1500 TL+KDV fiyatıyla bu özelliklere sahip bir telefonun gelmesi buradaki teknoloji severleri de hareketlendirecektir. Ancak bu durum, Galaksy S8 serisinin gölgede kalmasına da yol açabilir. Bu rakamların şu anda söylentiden ibaret olduğunu tekrar hatırlatalım. Ancak ilerleyen günler Samsung'un prestij mücadelesinde nasıl adımlar attığını hepimize gösterecek.

Etiketler: samsung note 7, samsung note 7r, note 7r fiyatı, note 7r ne kadar, samsung batarya sorunu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap