Samsung Note 8 Ne Zaman Çıkacak?


Teknonce > Teknoloji > Samsung Note 8 Ne Zaman Çıkacak?
Samsung Note 8 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Note 8'le ilgili sızıntılar gelmeye devam ederken, yeni bir iddia ortaya atıldı. Samsung'un yeni amiral gemisi beklenenden daha erken bir zamanda piyasaya sürülecek!

Samsung, piyasadaki ağırlığını korumak ve geçen yıl yaşadığı Note 7 faciasını unutturmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bunun için, şirketin telefonu piyasaya beklenenden daha önce süreceği iddia edilirken Note 8'in özellikleriyle ilgili sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Note 8'e ait olduğu iddia edilen yukarıdaki görüntüde cihazın arka kısmında çift kamera olduğu görünüyor. Onun altında kalp atış hızı sensörü ve led flash bulunuyor. Ayrıca, sızdırılan görseldeki telefon Galaxy S8 Plus prototipine de bir hayli benziyor. 

Bununla birlikte, Samsung Note 8'in yepyeni bir işlemciyle piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Qualcomm Snapdragon 835 şu anda yeni çıkan telefonlar arasında en çok kullanılan ve en iyi yonga seti. Ancak son çıkan söylentilere göre Samsung Note 8'i Snapdragon 836 işlemciyle piyasaya sürecek. Bahsi geçen yeni işlemci, Snapdragon 835'e göre çok fazla bir yenilik sağlamıyor olsa da, performans açısından daha gelişmiş olacağı kesin. Snapdragon 836 CPU hızı olarak 2.5GHz ve GPU olarak da 740MHz sunuyor. Qualcomm'un  kendisinden ise söylentilere dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Note 8'in piyasaya çıkış tarihinin de Samsung tarafından daha erkene alındığı söyleniyor. Daha önceki söylentiler, yeni amiral gemisinin bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini öne sürüyordu. Son gelen haberler ise bunu reddediyor. Samsung Note 8'in bu yaz içinde tanıtılması beklenirken, bu kararın alınmasına IPhone 8'in yol açtığı iddia ediliyor. IPhone 8'in de benzer tarihlerde ortaya çıkacağı iddiaları ortalıkta gezinirken, Samsung rakibinden geri kalmayıp Note 8'i IPhone 8'in karşısına çıkarmayı düşünüyor. IPhone 8'in de Eylül gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz sene Note 7 faciasıyla prestij kaybeden Samsung'un yılın benzer zamanında çıkaracağı yeni telefonu Note 8'in nasıl bir etki oluşturacağı ve IPhone 8'le başedip başedecemeyeceği herkesçe merak konusu.

Etiketler: samsung note 8 ne zaman çıkacak, samsung note 8 özellikleri, note 8 işlemci, Qualcomm Snapdragon 835, ıphone 8,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap