Samsung'un Çift Ekranlı Telefon Tasarladığı Öğrenildi


Teknonce > Teknoloji > Samsung'un Çift Ekranlı Telefon Tasarladığı Öğrenildi
Samsung'un Çift Ekranlı Telefon Tasarladığı Öğrenildi

Samsung'un son amiral gemisi Galaxy S8'in üstüne daha etkileyici bir telefon tasarladığı iddia edildi. Yeni iddia ise hayli şaşırtıcı. 

Güney Kore merkezli The Investor'ın haberine göre Samsung, kullanıcılarına yepyeni bir tasarım harikası sunmanın peşinde. Şirketin, ortadan birbirine bağlı ve açılıp kapanabilir çift ekranlı bir telefon üstünde çalıştığı iddia ediliyor. Tasarlanan telefon ise yüz seksen derece dönen bir tasarıma sahip olacak. Dışa da katlanabilecek olan telefon Oled ekrana sahip olacak. Telefonun diğer özelliklerinin ne olacağı şimdilik belli olmasa da, çift ekran özelliğiyle bile kullanıcılarına yepyeni bir deneyim ve telefon piyasasına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Hatta söylenti üzerinden bile rekabet şimdiden başladı.İddianın devamında ise Samsung'un siparişleri çoktan verdiği ve bu yıl içinde bu tasarım telefondan 2000 ile 3000 adet civarında üreteceği söyleniyor. Ayrıca gazete, adını vermediği bir şirket çalışanının sözlerini de paylaştı. Röportaja göre Samsung yeni cihazının tasarımında şu anda test aşamasında ve suda da dayanıklı olmasını umduğu telefon üstünde şu anda su geçirmezlik testleri yapılıyor. 

Galaxy X serisi olarak devam edeceği söylenen yeni tasarım şimdiden telefon meraklılarını heyecanlandırmış görünüyor. Telefon piyasası ilk oluştuğunda kapaklı telefonlar kullanıcılar tarafından epey beğenilmiş ve kullanılmıştı. Akıllı telefon piyasasında çift ekranlı bir akıllı telefon denemesi ise ilk olacak. Diğer şirketlerinde benzer projeler üstünde çalıştığı haberleri şimdiden gelmeye başladı. Ancak kimin elini daha hızlı tutacağını ilerleyen zamanlar gösterecek.

Kaynak: http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170411000868

Etiketler: samsung katlanabilir telefon, çift ekranlı telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap