Satya Nadella Kimdir? Sanatya Nadella Hayatı


Teknonce > Teknoloji > Satya Nadella Kimdir? Sanatya Nadella Hayatı
Satya Nadella Kimdir? Sanatya Nadella Hayatı

2014 yılından bu yana Microsoft'ta CEO olarak görev yapan Satya Nadella kimdir? İşte Satya Nadella'nın hayatı...

Satya Nadella Kimdir? Satya Nadella Hayatı

Tam ismi Satya Narayana Nadella olan Hint-Amerikan kökenli iş insanı Haydarabad, Hindistan'da doğmuştur. Mangalore Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği eğitimini tamamlayan Satya Nadella, daha sonra Wisconsin Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri ardından Chicago Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmıştır. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Sun Microsystems şirketinde çalışan Satya Nadella, 1992 yılında Microsoft'ta çalışmaya başlamıştır.Satya Nadella eğitim hayatını tamamlayarak Sun Microsystems'in teknoloji ekibinde çalışmaya başlamıştı. 1992 yılında Microsoft'ta çalışmaya başlayan Satya Nadella, Microsoft'un bulut bilişim yatırımlarının artmasında önemli bir etken olmuştur. Satya Nadella Microsoft'ta daha önce Bulut ve Kurumsal, Çevrimiçi Servisler, Sunucu ve Araçlar pozisyonlarında çalışmıştır. Satya Nadella, 4 Şubat 2014 tarihinde Steve Ballmer'ın yerine Microsoft'un CEO'luk pozisyonuna getirildi.

Satya Nadella'nın CEO olmasıyla ilgili açıklama yapan Steve Ballmer: "Kendisiyle 20 yıldan fazla çalışmış biri olarak, günümüz koşullarında Satya Nadella'nın Microsoft'a çok iyi bir lider olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Microsoft Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Bill Gates, Satya Nadella'nın Microsoft CEO'su olarak göreve başlamasıyla ilgili şunları söyledi: "İçinde bulunduğumuz dönüşüm sürecini yönetebilecek Satya Nadella'dan daha uygun bir isim düşünemiyorum. Satya sağlam mühendislik becerileri, iş odaklı vizyonu ve insanları bir araya getirebilme becerisiyle kendini kanıtlamış bir lider. Satya Nadella'nın teknolojinin kullanımına ve dünyayı değiştirme gücüne dair vizyon ve öngörüleri, Microsoft'un ürün odaklı inovasyon ve büyümeye yönelik bundan sonraki adımları atmasında yol gösterici olacaktır."

Etiketler: satya nadella, satya nadella kimdir, satya nadella hayatı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap