Seo ile İlgili Kitaplar


Teknonce > Bilgisayar > Seo ile İlgili Kitaplar
Seo ile İlgili Kitaplar

Hızla gelişen ve değişen internet teknolojilerinde SEO(Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu), Website geliştiricileri için en önemli kavramlardan biridir. SEO ile ilgili kitaplar nelerdir?

Daha önce SEO’nun ne olduğunu ve ne işe yaradığını sizlerle paylaşmıştık. SEO anlık bir çalışma değildir. Uzun süre uğraşmanız gerekir.SEO ile ilgili bilgi edinebilmek için birçok yol bulunmaktadır. Bunlardan biri SEO uzmanları tarafından hazırlanan kitaplardır. Bu yazımızda işinize yarayabilecek SEO ile ilgili kitapları sizler için derledik.

Adım Adım SEO

İbrahim Kavaklı tarafından yazılan kitap 2016 yılında Kodlab tarafından basılarak piyasaya sürülmüştür. SEO kitapları içerisinde en çok tavsiye edilen kitaplardan biridir. Çünkü Kodlab yayıneviBilişim Yayıncılığının Yeni Yüzü” mottosuyla oluşturulmuştur. Bundan dolayı Bilişim alanında çok tercih edilen bir yayınevidir. Bu kitap sayesinde site içi SEOiçerik optimizasyonumobil SEO vb. birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Oku, izle, dinle, öğren sloganı ile basılan kitabın arkasında yer alan karekodu taratarak Kodlab resmi sitesine de üye olabilir ve eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Uzmanından SEO

Kaan Gülten tarafından hazırlanan ve 2011 yılında Dikeyeksen tarafından basılan kitap, içerisinde SEO ile ilgili birçok bilgi barındırmaktadır. SEO mantığı, hızlı indekslenme teknikleri, Google Servisleri (AdSense, AdWords, Analytics) bu kitaptan öğrenebileceğiniz başlıca konulardır.

SEO ve Ötesi

SEOnun önemi, baclink yöntemleri, lokal SEO, ziyaret bazlı SEO, mobil uyumluluk, Google algoritmaları gibi birçok başlığı içerisinde barındıran kitap, Gökhan Barışkan tarafından yazılmış ve Dikeyeksen yayınevi tarafından 2016 yılında piyasaya sürülmüştür.

SEO 2016

Gökhan Barışkan tarafından yazılan bir diğer kitap SEO 2016’dır. Adından anlaşılacağı üzere kitap 2016 yılında Dikeyeksen yayınevi tarafından basılmıştır. SEO mantığı, site içi SEO, site dışı SEO, Google SEO araçları, Flash siteler için SEO, SEO terimleri gibi birçok konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yeni Nesil SEO

Abdurrahman Aktan tarafından yazılmış ve Moss Yayıncılık tarafından 2014 yılında basılarak piyasaya sürülmüştür. Bu kitaptada diğer kitaplarda olduğu gibi SEO’nun genel mantığından, site içi SEO’dan, site dışı SEO’dan, Google araçlarından ve daha birçok konudan bahsedilmektedir.

İnternette Görünür Olmanın Yolları SEO ve SEM

SEO’nun sitenize sağlayacağı avantajlar, "SEM nedir?", SEO ve SEM uyumu, anahtar kelime teorisi, arama motoru tuzakları gibi birçok konuya bu kitap sayesinde erişebilirsiniz. SEM(Search Engine Marketing-Arama Motoru Pazarlamacılığı), para ödeyerek istediğiniz kelimelerde arama motorlarında en üstte çıkmanızı sağlayan işlemdir. Kitap Aykut Aslantaş tarafından yazılmış ve 2013 yılında Pusula yayıncılık tarafından basılarak piyasaya sürülmüştür.

Tabiki SEO ile ilgili bilgi sahibi olmanın tek yolu kitaplar değildir. İnternet üzerinde yapacağınız aramalar sayesinde SEO ile ilgili video, makale, pdf gibi birçok içeriğe erişim sağlayabilirsiniz.

Etiketler: seo ile ilgili kitaplar, seo ile ilgili pdf, site içi seo, seo mantığı, sem nedir

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(1)

  1. Ahmet sekerkarar
    17.12.2017 18:02

    Admin cok yardimci oldun sagol

Yorum Yap