Seo İpuçları 2


Teknonce > Bilgisayar > Seo İpuçları 2
Seo İpuçları 2

Daha önce seoyla ilgili bazı ipuçları vermiştik. Tabiki seo işlemi onlardan ibaret değil. İpuçlarına devam ediyoruz.

Okunabilirlikİçeriklerinizi oluştururken kullanıcının kolay anlayabileceği şekilde çalışmanız kullanıcılarınızı memnun edecektir.

Hatalar

Tarama hataları raporlarında gösterilen hataları mümkün olduğunca düzeltmeye çalışın.

Site Haritası

Site haritası, arama motorlarının sizi daha hızlı indexlemesini sağlar. Eğer site haritasının nasıl hazırlanacağı hakkında bilgi elde etmek istiyorsanız  " Dinamik Sitemap Oluşturma " adlı yazımızı okumanızı öneririz.

Görseller

Sitenizde kullandığınız görseller  kaliteli ve ilgi çekici olursa kullanıcılarınız daha fazla memnun olurlar. Bu sayede daha hızlı yükselebilirsiniz.

Optimizasyon

Sitenizde kullandığınız resimlerin kaliteli olması önemlidir. Aynı zamanda küçük boyutlara sahip olması gerekir. Bundan dolayı optimize etmelisiniz.

Sosyal Medya 

Bilindiği üzere birçok sosyal medya uygulamasının milyalarca kullanıcısı bulunmaktadır. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan siteler arama motorlarında daha hızlı yükselirler.

İçerik Paylaşımı

Sitenizdeki içerikleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız sayesinde daha çok kullanıcıya erişim sağlarsınız. Böylece indexininiz artar ve arama sonuçlarında istediğiniz noktalara gelmeniz kolaylaşır. Tabi kullanıcılarınızın profillerinde içeriklerinizi paylaşmaları da çok önemlidir.

Aslında iyi bir seo için en çok gereken şey sabırdır. Çünkü seo işlemi bir anda gerçekleşen birşey değildir. İyi bir seo için sürekli sitenizi kontrol etmeli ve hatalardan arındırmalısınız. Kullanıcı kazanmak çok zor bir şeydir. Fakat kullanıcı kaybetmek malesef aşırı derece de kolaydır. Eğer sitenize gelen kullanıcıları memnun edemezseniz sitenizden kaçmaları muhtemeldir.

Bu ve bundan bir önceki yazılarımızı dikkate alarak seo çalışmanızı yaparsanız büyük başarılar elde edebilirsiniz.

Etiketler: seo,seo ipuçları,site hızı,sosyal medya

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap