Sınavlar Nasıl Olacak?


Teknonce > Hayata Dair > Sınavlar Nasıl Olacak?
Sınavlar Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı son açıklamanın ardından öğrenciler internette bu soruların cevabını arıyor: Sınavlar nasıl olacak? Sınavlar ne zaman olacak? Sınavlar yapılacak mı? Sınavlar ertelendi mi? Sınavlar iptal olsun mu? İşte cevaplar...

Sınavlar Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son açıklamasıyla sınavların yapılacağını öğrenen öğrencilerde sınav heyecanı başladı. Tüm öğrenciler bunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Ciddi bir kısmı ise sosyal medyadan Koronavirüs kaygısıyla sınavların ertelenmesi ya da yapılmaması gerektiğine dair kampanyalara katılıyor. Ancak şimdiye kadar gelen bilgilere göre sınavlar yapılacak gibi görünüyor.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı yönergeye göre sınavlar 31 Aralık sonrasında yüzyüze ve seyreltilmiş sınıflarda yapılacak. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; “31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacak.”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bakan Selçuk imzasıyla yapılan açıklamaya göre; “Dünyada ve ülkemizde salgının seyrinde yaşanan yükselişten, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime devam eden öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın etkilenmemesi amacıyla 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek” denilmişti. Sınava girecek öğrencilerin sınav planlamaları ise okullar tarafından bu tarihten sonrasına göre tasarlanıyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Etiketler: sınavlar yapılacak mı, milli eğitim bakanlığı, sınav

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap