Skype'nin Güncellemesine Tepkiler Büyüyor


Teknonce > Teknoloji > Skype'nin Güncellemesine Tepkiler Büyüyor
Skype'nin Güncellemesine Tepkiler Büyüyor

Görüntülü konuşma denilince akla gelen ilk uygulamalardan olan Skype yeni güncellemesiyle yaptığı değişiklikler yüzünden tepki görüyor.

Uzun zamandır görüntülü konuşma için kullanılan Skype'nin son günlerde başı dertte. Eskiden beri pratik kullanımı ve hizmet kalitesi açısından tercih sebebi olan Skype son güncellemede yaptığı değişiklikler yüzünden kullanıcıların tepkisine maruz kalıyor. 
Skype özellikle yurt dışı ile iletişim kurma konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan biri. Kullanım alanının bir hayli geniş olduğu tartışılmaz. Öyle ki konferanslarda, iş görüşmesi mülakatlarında hatta online ameliyatlarda bile kullanılıyor. İnternet bağlantısı üzerinden ücretsiz hizmet veren Skype erişilebilirlik ve kolay kullanım açısından bir çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Ancak son güncellemeyle mobil uygulamada yapılan değişiklikler yüzünden kullanıcılar tarafından tepki görüyor. Skype'nin kullanışlı ve pratik yapısının bozulduğunu söyleyen kullanıcılar bu durumdan hiç memnun değiller. Yaptığımız incelemeler doğrultusunda görsel olarak uygulamayı beğensek de kullanışlılık açısından yapılan değişiklikler yüzünden kullanıcılarla aynı fikirdeyiz.

Temel olarak şikayet edilen konular 'hikayeler' sekmesinin eklenmesi, bildirimler konusundaki düzensizlikler, kişilerin durumlarını görüntüleyememe ve araç tuşlarının görülmesinin ve kullanımının zorlaşması. Genel kanı Skype gibi bir görüntülü konuşma, mesajlaşma uygulamasının farklı uygulamalar gibi davranmasına gerek olmadığı konusu. Tepkiler doğrultusunda genel olarak Skype'nin zaten istenileni verdiği ve daha fazlasını sunmasına gerek duyulmadığı. 

Bununla birlikte atılan mesajların bildirim olarak ekranımıza düşmesinde de bir problem yaşandığı belirtiliyor. Bu da kullanım amacı açısından bazı sorunlara yol açmış olabilir. Kişi durumlarının da görülememesi aslında çevrimiçi gibi görünen biriyi arayıp cevap alamamanız gibi durumlara neden oluyor. Tabii konuşmaların daha önceden planlandığını düşünürsek bu konu pek de önemli değil. 

Son olarak da mobil uygulamanın yeni halinin görsel açıdan gereksiz bir karmaşaya sahip olduğu ve kullanımı zorlaştırdığı kanısı hakim. Kullanıcıların beklentilerinin arama ve  mesaj atma olduğunu düşünürsek bu durumun pek hoş karşılanmamasının sebebini anlayabiliriz.

Skype'nin son yaptığı güncellemeyle aldığı olumsuz tepkiler konusunda nasıl bir tepki vereceği güncellemeyi yeniden düzenleyip düzenlemeyeceği şu an için belli değil. Ancak uygulama marketlerinde aldıkları puanlar da göz önünde bulundurulursa bazı düzenlemeler yapmaları gerektiği kaçınılmaz.

Etiketler: Skype, skype güncelleme, skype sorunları, skype görüntülü konuşma, skype mesajlaşma, skype tepkiler

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap