Snapchat'e Yeni Eklenen Lens Explorer Nedir?


Teknonce > Teknoloji > Snapchat'e Yeni Eklenen Lens Explorer Nedir?
Snapchat'e Yeni Eklenen Lens Explorer Nedir?

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Snapchat, her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Snapchat, Lens Explorer isimli bir özelliğide bünyesine kattı. Peki Lens Explorer nedir ve nasıl kullanılır? Ayrıntılar haberimizde...

Instagram hikayeler özelliğini kullanıma sunduktan sonra popülerliğini yitiren Snapchat yine de yoluna devam ediyor. Daha fazla kullanıcıyı kendine çekmeye çalışan Snapchat, her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Snapchat'in kullanıcılarına sunduğu yeni özellik olan Lens Explorer ile kullanıcılar tarafından üretilen lensleri görüntüleyebilecek ve Snap'lerinizde kullanabileceksiniz.

Snapchat Lens Explorer Nedir? Nasıl Kullanılır?Snapchat'in yeni özelliği olan Lens Explorer sayesinde diğer kullanıcılar tarafından üretilen lensleri görüntüleyebilir ve bu lensleri snaplerinizde kullanabilirsiniz. Bir lens karosuna tıklayarak açabiliyorsunuz. Ayrıca direkt olarak ayrı bir ürün olan Snap Camera'ya da aktarabiliyorsunuz. Hikayeler içinde lensleri kullanmak için Snap'ler üzerinde parmağınızı kaydırmanız yeterli. 

Yani Snapchat Lens Explorer özelliği sayesinde diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan lensleri kullanarak daha renkli ve hareketli snapler oluşturulabilecek.

Snapchat Lens Explorer ilk etapta iOS işletim sisteminde kullanılabilir olacak. Lens Explorer özelliğinin Android güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

İlk önce iOS işletim sistemini kullanan iPhone cihazlarda kullanılacak olan Snapchat Lens Explorer'ın, bir sonraki güncellemede Android işletim sistemine de gelmesi bekleniyor. Ancak güncellemenin ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor.

Sosyal medya platformları kıyasıya bir yarış içerisinde olduklarından dolayı her geçen gün yenilenmeye devam ediyorlar. Farklı özellikleri bünyesine katan Snapchat'in kaybettiği kullanıcıları tekrar kazanıp kazanamayacağı ise merak konusu.

Etiketler: snapchat, snapchat lens explorer, snapchat lens explorer nedir, snapchat lens explorer nasıl kullanılır

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap