Sony'den Playstation 5 Açıklaması


Teknonce > Oyun > Sony'den Playstation 5 Açıklaması
Sony'den Playstation 5 Açıklaması

Sony Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden, Playstation 5 ve sanal gerçeklik üzerine açıklamalarda bulundu. Playstation 5 ne zaman çıkacak?

2017 E3 fuarında Sony Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden, Golem ile yaptığı röportajda Playstation ve piyasa hakkında açıklamalarda bulundu. Layden, konsollar arası oyun geçişleriyle ilgili, PS4 Pro'da oynanabilen bir oyunun PS4'te ne zaman çalışmayacağı sorusuna, " Böyle birşey asla olmayacak!" şeklinde yanıt verdi. Pro, Sony açısından oyunlara 4K ve HDR keyfi eklemenin önemli bir yolu durumunda. Ayrıca daha kararlı bir görüntü oranı ve geniş DİSK alanı sunuyor. Playstation 5'in çıkış tarihine ilişkin de net bir bilgi vermeyen Layden, soruyu geçiştirdi. Daha önce 2018 yılında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler ortaya atılmıştı. Ancak Layden'in verdiği demecin satır aralarına bakıldığında, Playstation 5'in daha geç bir tarihte piyasaya çıkabileceği ihtimali de değerlendirilmeye başlandı. Layden "Playstation 5 ne zaman çıkacak?" sorusuna kaçamak bir şekilde "Günün birinde." yanıtını verdi. Ancak şirkete yakın kaynaklar hala 2018'de yeni PS konsolunu görücüye çıkarılacağını söylüyor. 

Bu açıklamaların yanında bugüne kadar 1 milyondan fazla Playstation VR sattıklarını açıklayan Layden, birçok bölgede ürünün tükendiğini söyledi. Bu aydan itibaren ise yeni parti ürünlerin dağılacağını ve satışların hızla devam edeceğini de VR severlere müjde olarak verdi.

Etiketler: Playstation VR, Playstation 5 ne zaman çıkacak, sony, Shawn Layden, Golem, PS4 Pro, 2017 E3 fuarı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap