SpaceX'in Kapsulü, Uzay İstasyonu'na Ulaştı


Teknonce > Astronomi > SpaceX'in Kapsulü, Uzay İstasyonu'na Ulaştı
SpaceX'in Kapsulü, Uzay İstasyonu'na Ulaştı

Amerikalı astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken'i taşıyan SpaceX'in uzay aracı Crew Dragon'un Türkiye saatiyle 17:30'da Uluslararası Uzay İstasyonu'yla kenetlendi. Astronotların araç içinde basını düzenlemesinden sonra istasyona  girişi bekleniyor.

Doug Hurley ve Bob Behnken, 19 saat süren yolculuk sonrası Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlara ve Rus kozmonotlara katılacaklar.Yeni katılımcıların istasyondaki görevlerinin 1-4 ay arasında değişebileceği kaydedildi. NASA astronotu Chris Cassidy, astronotların Uluslararası Uzay İstasyonu'na girişi için son hazırlıklarını tamamlıyor.

SpaceX'in Dragon kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlendi

SpaceX'in Amerikalı astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken'i taşıyan Dragon kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) kenetlendi.

Dragon'un, UUİ'ye, astronotların yardımına ihtiyaç duymadan otomatik olarak kenetlendiği belirtildi.

Kenetlenmenin, Çin-Moğolistan sınırından 422 kilometre yükseklikte gerçekleştiği kaydedildi.

Hurley ve Behnken'in bu aşamada UUİ'deki Rus ve Amerikalı mürettebatla bir araya gelmeden önce kaçak ve basınç kontrolleri için beklemeleri gerekiyor.

SpaceX'in Dragon kapsülü ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden dün başarıyla yörüngeye gönderilmişti.

Fırlatış, NASA ve SpaceX'in sosyal medya hesapları başta olmak üzere birçok Amerikan televizyon kanalı tarafından canlı yayınlanmıştı.

Etiketler: spacex, uluslararası uzay istasyonu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap