Spotify'nin Kullanıcı Sayısı Arttı!


Teknonce > Teknoloji > Spotify'nin Kullanıcı Sayısı Arttı!
Spotify'nin Kullanıcı Sayısı Arttı!

İsveç merkezli olan Dünya'nın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, 2018 yılının ilk çeyreğine ait sonuçları açıkladı. Sonuçlara göre kullanıcı sayısında beklenen artış sağlandı. İşte detaylar...

Kullanıcı memnuniyetini maksimum seviyede tutmak isteyen Spotify, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Yaptığı yenilikler sayesinde beklediği karşılığı almayı da başarıyor. 2018 yılına kadar toplamda 165 milyon abonesi bulunan Spotify'nin, 2018 yılının ilk çeyreğine göre 5 milyon artış sağlayarak 170 milyon aboneye ulaşmayı başardığı açıklandı.Kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz hesap seçeneği sunan Spotify'nin, 75 milyon ücretli ve 95 milyon ücretsiz olmak üzere 170 milyon abonesi bulunuyor. Tabiki şirket bu büyümeyi devam ettirmeyi amaçlıyor. Yıl sonuna kadar ücretli abone sayısını yaklaşık 95 milyon kişiye çıkarmayı hedefliyorlar.

Spotify'nin, müzik alanındaki en yakın rakibi olan Apple Music'in ücretli abone sayısı ise 40 milyon kişi... Bu rakamlara bakıldığında Spotify'nin en yakın rakibinden iki kat daha fazla ücretli aboneye sahip olduğunu görüyoruz. Bundan dolayı Spotify'nin alanında rakipsiz bir uygulama olduğunu söylemek mümkün...

Spotify Nedir?

Spotify, 23 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş olan İsveç merkezli bir müzik servisidir. Birçok bağımsız plak şirketinin seçilmiş müziklerinin sınırsızca dinlenebilmesine olanak sağlar. Spotify Windows, Mac, OS X, iOS, Linux, Android, Symbian gibi birçok işletim sistemi ile çalışabilecek şekilde piyasaya sürülmüştür. 

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı hesap seçeneği sunan Spotify, ücretli hesaplar için çevrimdışı dinleyebilme özelliği sunmaktadır. Bu sayede herhangi bir internet bağlantısı olmaksızın Spotify'e erişilebilir.

75 milyon ücretli aboneye sahip olan Spotify, kullanıcılarına 2017 yılına kadar 9.99 TL'den hizmet veriyordu. Fakat şirket dolar kurunun artmasıyla birlikte ücretli abonelik fiyatını 13.99 TL'ye yükseltti. 

Eğer sizde sınırsız müzik keyfini çevrimdışı ve reklamsız yaşamak istiyorsanız 13.99 TL ödeme yaparak Spotify'e abone olabilirsiniz. 

Etiketler: spotify, spotify kullanıcı sayısı, spotify nedir

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap