Suya ve Toza Dayanıklı Klavye Geliyor


Teknonce > Teknoloji > Suya ve Toza Dayanıklı Klavye Geliyor
Suya ve Toza Dayanıklı Klavye Geliyor

Razer, bilgisayarı hor kullananların imdadına yetişti. Suya ve toza dayanıklı klavye geliyor.

Oyun tutkunlarına özel hazırladığı ürünlerle adını duyuran Razer, en sonunda beklenen klavyeyi de duyurdu. Mekanik oyuncu klavyesi olarak tanıtılan BlackWidow Ultimate görücüye çıkarıldı. Klavyenin en önemli özelliği ise, suya ve toza karşı dayanıklı olması.IP54, yani suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla birlikte duyurulan klavye, tozlanma ve sıvı sıçraması, az miktarda sıvı dökülmesi gibi durumlarda bir zarar görmeyecek ve kolaylıkla temizlenebilecek. Ancak, diğer birçok IP54 ürününde olduğu gibi, yoğun miktarda sıvıya maruz kaldığında bu özelliğin bir işlevi bulunmuyor. Yani edindikten sonra zaten bişey olmuyor diyip kahvenizi klavyenin yanında tutarken yine dikkatli olmanız gerekecek. Ancak elbette sıvıya karşı dayanıklılığı, diğer klavyelerden daha fazla.

2017 sonunda piyasaya sürülecek olan klavye BlackWidow Ultimate adı altında gelecek. BlackWidow Ultimate mekanik bir klavye olacak. 110 Dolar fiyat etiketine sahip olacak klavyenin piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Türkiye'ye de gelmesi bekleniyor. Razer şirketinin CEO'su Min-Liang Tan, oyuncu ekipmanları alanında yenilikler ve iyileştirmelere devam edeceklerini, 2018 yılında oyunseverlerin karşısına yeni ve gelişmiş teknolojili donanımlar ile çıkacaklarını duyurdu. Şimdiye kadar teknoloji alanında bu tarz birçok açığı kapatan Razer'ın bir sonraki tanıtacağı ürünün ne olduğu ise şimdiden merak ve tartışma konusu oldu.

Razer'ın klavyesi esas olarak oyunseverler için tanıtıldı ancak, sizin de bildiğiniz gibi, bilgisayar başında çok duran insanların klavyelerine ne kadar zarar verdiği malum. Kola ve kahve dökülmeleri Razer yetkililerinin de dikkatini çekmiş olacak ki böyle bir klavye tasarlama yoluna gitmişler. Klavye, piyasaya sürüldükten sonra hiç beklemeden gidip alacak kullanıcılar var gibi görünüyor.

Etiketler: suya ve toza dayanıklı klavye, mekanik oyuncu klavvyesi, BlackWidow Ultimate, razer klavye

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap