Teknoloji Dünyasındaki Dudak Uçuklatan 5 Satın Alma


Teknonce > Teknoloji > Teknoloji Dünyasındaki Dudak Uçuklatan 5 Satın Alma
Teknoloji Dünyasındaki Dudak Uçuklatan 5 Satın Alma

Geçmişten günümüze insanların teknolojiden daha fazla yararlanması adına birçok şirket kurulmuş ve uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulama ve şirketlerden bazıları başka şirketler tarafından satın alınmıştır. Bizde bu haberimizde teknoloji dünyasındaki dudak uçuklatan 5 satın almayı sizler için derledik. İşte ayrıntılar...

Skypeİnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan Skype, 29 Ağustos 2003 tarihinde yayınlanmıştır. Skype ilk olarak 18 Ekim 2005'te eBay tarafından 2.6 milyar dolara satın alınmıştır. 10 Mayıs 2011 tarihinde ise Microsoft  8.5 milyar dolar karşılığında Skype'a sahip olmuştur.

Instagram

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım platformudur. 6 Ekim 2010 tarihinde kurulan Instagram, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımaktadır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır.

Whatsapp

Whatsapp, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan Whatsapp, internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Jan Koum tarafından geliştirilen ve Ocak 2010'da piyasaya sürülmüş olan Whatsapp, 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır. 

Nokia

Nokia, 1865 yılında kurulmuş Finlandiya merkezli çokuluslu bir bilgi teknolojileri, telekomünikasyon şirketidir. Cep telefonlarının üretildiği ilk yıllarda popüler bir marka olan Nokia, akıllı telefonların yaygınlaşması ile popüleritesini kaybetmiştir. Nokia'nın mobil birimi 2014 yılında Microsoft tarafından 7.2 milyar dolara satın alınmıştır.

LinkedIn

İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur. Aralık 2002'de kurulan LinkedIn'in web sitesi 5 Mayıs 2003 tarihinde açılmıştır. Haziran 2013'te 200 farklı ülkeden 200 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaşan LinkedIn, aralarında Türkçenin de bulunduğu 20 dilde hizmet vermektedir. LinkedIn, 2016 yılında Microsoft tarafından 26.2 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

Etiketler: skype satış, instagram satış, whatsapp satıldı, microsoft linkedin satın aldı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap