Teknolojiye Yön Veren İnsanların Dudak Uçuklatan Servetleri


Teknonce > Teknoloji > Teknolojiye Yön Veren İnsanların Dudak Uçuklatan Servetleri
Teknolojiye Yön Veren İnsanların Dudak Uçuklatan Servetleri

Geçmişten bugüne insanların teknolojiden daha fazla yararlanması adına teknolojiye yön veren insanlar tarafından birçok şirket kurulmuş ve uygulama geliştirilmiştir. İşte teknolojiye yön veren insanlar ve onların servetleri...

Mark Zuckerberg14 Mayıs 1984 tarihinde New York'ta doğmuştur. Üniversite'de bilgisayar bilimleri bölümünde okumuş olan Mark Zuckerberg, Şubat 2004'te Facebook adlı sosyal medya platformunu kurmuştur. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Facebook ile büyük bir üne kavuşan Mark Zuckerberg'in serveti yaklaşık 52 milyar dolardır.

Bill Gates

Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates, 28 Ekim 1955 tarihinde Amerika'da doğdu. Çocukluğundan itibaren bilgisayarlara ilgi duyan Bill Gates, 4 Nisan 1975'de arkadaşı Paul Allen ile birlikte Microsoft'u kurdu. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Kurucusu olduğu Microsoft sayesinde teknolojiye yön veren isimlerden olan Bill Gates'in serveti 87.4 milyar dolardır.

Steve Jobs

Güvenliğe büyük önem veren Apple'ın, kurucu ortaklarından olan Steve Jobs, 24 Şubat 1955 tarihinde San Francisco'da doğdu. Steve Jobs, Apple'ı 1976 yılında evinin garajında kurdu.(Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Arkadaşı Steve Wozniak ile birlikte Apple'ı kuran Steve Jobs'un öldüğü yılda serveti yaklaşık olarak 17 milyar dolardır.

Jeff Bezos

Dünya'nın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon'un kurucusu olan Jeff Bezos, 12 Ocak 1964 tarihinde doğdu. Eğitim hayatını çok başarılı bir şekilde tamamlayan Jeff Bezos, 16 Temmuz 1995'de Amazon'u kurdu. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

İlk kurulduğunda sadece kitap satışı yapan Amazon sayesinde büyük bir başarıya imza atan Jeff Bezos'un serveti 70.7 milyar dolardır.

Larry Page

Teknolojiye yön veren isimlerin başında gelen Larry Page, 7 Eylül 1998 tarihinde arkadaşı Sergey Brin ile birlikte Google'ı kurdu. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Şu anda Google'ın ürünler başkanı olarak görev yapan Larry Page'in serveti 44.8 milyar dolardır.

Evan Spiegel

150 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan Snapchat'in kurucusu Evan Spiegel, 4 Haziran 1990 tarihinde Los Angeles'da doğdu. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Dünya'nın en genç milyarderlerinden olan Evan Spiegel'in serveti 2.1 milyar dolardır.

Jack Ma

Çin'in e-ticaret devi olan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, 1964 yılında doğmuştur. 2005 yılında Alibaba'nın %40'lık hissesi 1 milyar dolar karşılığında Yahoo!'ya satılmıştır. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Çin'in en zengin insanı olan Jack Ma'nın serveti 41.8 milyar dolardır.

Jimmy Wales

7 Ağustos 1966 tarihinde Alabama'da doğan Jimmy Wales, 15 Ocak 2001'de Wikipedia'yı kurmuştur. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Teknolojiye yön veren isimler arasında yerini alan Jimmy Wales'in serveti 15.2 milyon dolardır.

Jack Dorsey

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey 19 Kasım 1976 tarihinde doğdu. Çok küçük yaşlarda bilgisayarlara ilgi duyan Jack Dorsey'in 14 yaşında yazmış olduğu bir yazılım hala birçok taksi şirketi tarafından kullanılmaktadır. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

2006 yılında kurduğu Twitter ile büyük kitlelere ulaşan Jack Dorsey'in serveti 2.8 milyar dolardır.

Jan Koum 

2010 yılında piyasaya sürülen Whatsapp'ın kurucusu olan Jan Koum'un serveti 9.7 milyar dolardır. (Hayatı ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.)

Etiketler: teknolojiye yön veren insanlar,teknolojiye yön veren isimler, teknolojiye yön veren insanların servetleri

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap