Telegram'ın Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor!


Teknonce > Teknoloji > Telegram'ın Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor!
Telegram'ın Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor!

Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesini güncellemesi ve Türkiye'de yaşayan kullanıcılarına bu sözleşmeyi zorunlu kılması diğer mesajlaşma uygulamalarının kullanıcı sayısını arttırmasına neden oldu. Kullanıcı sayısını en fazla arttıran uygulamalardan biri ise Telegram. İşte detaylar...

Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma servisi Telegram, 14 Ağustos 2013 yılında piyasaya sürüldü. Geçmiş veriler ele alındığında Telegram'ın son süreçte kullanıcı sayısını oldukça arttığını göstermekte... Son 72 saatte 25 milyon kullanıcının Telegram'a katılmasıyla birlikte uygulamanın toplam kullanıcı sayısı 500 milyonu geçti. Pavel Durov, kullanıcı sayılarına ilişkin "Sadece son 72 saatte 25 milyon kullanıcı Telegram’a katıldı. Bunların yüzde 38’i Asya’dan, yüzde 27’si Avrupa’dan, yüzde 21’i Latin Amerika’dan ve yüzde 8’i Orta Doğu ve Afrika bölgesinden geldi. Bu, her gün 1,5 milyon yeni kullanıcının kaydolduğu geçen yıla kıyasla önemli bir artış” şeklinde açıklama yaptı.Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Diğer popüler uygulamaların aksine, Telegram'ın hesap vereceği hissedarlar veya reklamverenler yoktur. Ağustos 2013'te kullanıma açıldığımız günden beri kullanıcılarımızın özel verilerinin tek bir baytını üçüncü taraflarla paylaşmadık. Bu şekilde çalışıyoruz. Çünkü Telegram'ı bir kuruluş veya uygulama olarak görmüyoruz. Bizim için Telegram bir fikirdir, bu gezegendeki herkesin özgür olma hakkı olduğu düşüncesidir." ifadelerini kullandı.

İnsanların artık mahremiyetlerini ücretsiz hizmetler karşılığında teslim etmek istemediğini belirten Durov, "İnsanlar, uygulamaları önemli bir kullanıcı sayısına sahip olduğu sürece her şeyden paçayı sıyırabileceklerini düşünen teknoloji tekelleri tarafından rehin tutulmak istemiyorlar. Yarım milyar aktif kullanıcı ile Telegram, mahremiyet ve güvenliğe adanmış bir iletişim platformu arayanlar için en büyük sığınak haline geldi. Bu sorumluluğu çok ciddiye alıyoruz. Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler: whatsapp gizlilik sözleşmesi, telegram, telegram kullanıcı sayısı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap