Tesla Roadster Fiyatı Ve Özellikleri


Teknonce > Teknoloji > Tesla Roadster Fiyatı Ve Özellikleri
Tesla Roadster Fiyatı Ve Özellikleri

Elon Musk'ın bizzat tanıttığı elektrikli araba Tesla Roadster'ın aslfatta yapılan tanıtımı büyüledi. Tesla Roadster fiyatı ne kadar? Tesla Roadster özellikleri neler?

Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın özel bir etkinlikle tanıtımını yaptığı Roadster spor arabası görenleri büyüledi. 100 kilometreye yalnızca 1.9 saniyede çıkabilen ve özellikleriyle dünyanın en hızlı şehir içi arabası olma iddiasındaki Tesla Roadster'ın 2020'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni akıllı otomobil tam dolu şarj ile yaklaşık 1000 km yol alabiliyor. Roadster'ın bataryası ise 200 kWh’lık kapasiteye sahip. Benzeri modellerinin aksine 4 koltuklu olan bu araç, bu yönüyle de araba tutkunlarını memnun edeceğe benziyor.Görüntüsü, hızı ve şıklığıyla izleyenlerden tam puan alan Tesla Roadster saatte 260 mil yani 420 kilometre hıza ulaşabiliyor. Halzhausen'in yanı sıra Roadster'ın siparişini şimdiden veren bir otomobil tutkunu da tanıtımın ardından araçla deneme sürüşü gerçekleştirme fırsatı buldu.

Tesla Roadster'ın Fiyatı Ne Kadar?

Hız ve şekil tutkunlarının göz bebeği olacak gibi görünen Tesla Roadster’ın bedeli, tam olarak 250.000 Dolar (yaklaşık 1 milyon TL) ve aracın ilk sahiplerinden olmak istiyorsanız hemen 50.000 Dolar ön ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. 

Tesla Arabaları Ne Zaman Türkiye'ye Gelecek?

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Tesla'nın kurucu CEO'su Elon Musk, Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirmiş ve resmi temaslarda bulunmuştu. Türkiye'den mutlu ayrıldığı gözlenen Musk'ın yakın zamanda Türkiye piyasasına girmesi ve araçların satışı için anlaşmalar yapması şaşırtıcı olmayacaktır. Eğer bir sorunla karşılaşılmaz ve ilişkiler şimdiki seyrinde devam ederse Musk'ın Tesla arabalarını yakın zamanda Türkiye'de de satışa sunması bekleniyor.

Elektrikli Tır Tesla Semi

Bunların yanında, gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Tesla'nın elektirkli tırı da tanıtıldı. Her ne kadar Tesla Roadster'ın hız testi ve sürüşü daha çok konuşuluyor olsa da tanıtılan elektrikli tırın da geleceğin arabalarından olması muhtemel. Şekli ve konforuyla beğeni toplayan Tesla'nın elektrikli tırı için Elon Musk 1 milyon mil (1.6 milyon km) garanti verdiklerini açıkladı. 

Tesla Semi'nin şimdiye kadar üretilmiş en güvenli ve en rahat kamyon olduğunu söyleyen Musk, araçta dört ayrı motorun bulunduğunu da ekledi. Aracın sürücü kabini ise oldukça konforlu görünüyor. Sadece şöför koltuğunun yer aldığı bölüm, bir kişinin rahat bir şekilde hareket edip ayakta durabileceği kadar da geniş. Sağ ya da solda değil, merkezde yer alan sürücü koltuğu, şöförlerin görüş açısına da yeni ve daha geniş bir imkan sağlıyor. Tesla Semi ise 100 km hıza sadece 5 saniyede ulaşıyor.

Etiketler: tesla roadster, tesla semi, roadster'ın fiyatı ne kadar, elon musk, en hızlı şehir içi araba, tesla türkiye

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap