Time Dergisi Son 10 Yılın En İyi Cihazlarını Seçti!


Teknonce > Teknoloji > Time Dergisi Son 10 Yılın En İyi Cihazlarını Seçti!
Time Dergisi Son 10 Yılın En İyi Cihazlarını Seçti!

Dünya'nın en popüler haber ve politika dergilerinden biri olan Time, son 10 yılın en iyi cihazlarını içeren bir liste yayınladı. İşte son 10 yılın en iyi cihazları...

1923 yılından bu yana yayımlanan haftalık bir dergi olan Time dergisi, 1927 yılından beri yılın kişisini seçiyordu. Şimdi ise son 10 yılın en iyi cihazlarının yer aldığı "2010'ların En İyi 10 Cihazı" isimli bir liste yayınladı. Listede 3 cihazıyla yer alan Apple, "2010'ların En İyi 10 Cihazı" listesine damga vurdu. İşte o cihazlar...

iPad(2010)Listenin ilk sırasında yer alan iPad, Apple şirketi tarafından tasarlanan, geliştirilen iOS işletim sistemli bir tablet bilgisayardır. İlk iPad modeli olan iPad (1.nesil) modeli 3 Nisan 2010 tarihinde tanıtıldı. En son iPad modelleri, iPad Air 2 ve iPad Mini 3, 16 Ekim 2014 tarihinde tanıtılmış ve tarihinde satışa sunulmuştur. 

Tesla Model S(2012)

Tesla Model S, Tesla Motors tarafından 2012 yılından beri üretilen beş kişilik bataryalı elektrikli (BEV) lüks sedan otomobil modelidir. Dünyanın en çok satan ikinci bataryalı elektrikli otomobili olan araç Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere Çin, Hollanda, Kanada, Danimarka, Almanya ve İsviçre gibi ülkelerde 60, 60D, 70D, 85, 85D ve P85D olarak 6 farklı donanım seçeneği ile satılmaktadır. 

Raspberry Pi(2012)

Raspberry Pi, Birleşik Krallık'ta Raspberry Pi Vakfı tarafından okullarda bilgisayar bilimini öğretmek amacılığıyla geliştirilmiş kredi kartı büyüklüğünde tek kartlı bir bilgisayardır. 

Google Chromecast (2013)

Chromecast, Google tarafından geliştirilen dijital medya oynatıcı cihaz. HDMI ile televizyona bağlanan donanım Google Cast ailesinin alt ürünüdür.

DJI Phantom (2013)

Sivil İHA endüstrisinde dünya lideri olan DJI tarafından üretilen DJI Phantom listenin 5.sırasında yer alıyor.

Amazon Echo (2014)

Amazon echo, sesinizi kullanarak kontrol edebileceğiniz popüler bir hands-free akıllı hoparlördür. Akıllı olduğu için, normal müzikle uğraşmaktan ziyade farklı görevler için kullanımı amaçlanmıştır.

Apple Watch (2015)

Apple Watch, Amerikalı bilişim teknolojileri üreticisi Apple Inc. şirketi tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan Watch OS işletim sistemli bir akıllı saattir .

Apple AirPods (2016)

AirPods, Apple tarafından üretilen Bluetooth kulaklıklardır. Apple'ın listedeki son cihazı olan AirPods, 8.sırada yer alıyor.

Nintendo Switch (2017)

Nintendo tarafından üretilen bir video oyunu konsoludur. 3 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüş olup özellikle farklı tuşlara sahip olmasına rağmen iki kişinin aynı anda oynayabilmesini sağlayan kumandaları (Joy-Con) ve Wii U'dan farklı olarak her yerde ve televizyonsuz oynanabilme gibi özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Xbox Adaptive Controller (2018)

Xbox'ın oyun konsolları için ürettiği uyarlamalı kumanda listenin son sırasında yer alıyor.

Etiketler: time son 10 yılın en iyi cihazları, ipad, apple watch

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap